Здавалося б, що потрібно знати, щоб готувати на сковороді? Але, виявляється, є багато нюансів, які потрібно враховувати при смаженні на сковороді, щоб робити це правильно, і в результаті їсти смачну їжу. Адже при цьому способі теплової обробки можна неабияк зіпсувати навіть самі якісні продукти.

Як смажити на сковорідці?

Одним з найважливіших аспектів смаження є сама сковорода. Вона повинна бути з товстим дном (для рівномірного розподілу тепла), великою площею (для обжарювання найбільшої кількості продуктів), і з зручною ручкою, адже якщо ручка виготовлена з матеріалу, який перегрівається, це створює дуже багато незручностей при приготуванні їжі.

При цьому велике значення має джерело тепла, то є плита, яка буде використовуватися під час готування. Наприклад, електрична плита внаслідок повільного нагрівання й охолодження не дуже підходять для смаження страв.

Смажена їжа на олії дуже смачна, але не дуже корисна

Також на результат приготування їжі шляхом смаження впливає масло, на якому буде смажитися їжа. Адже навіть на сковороді з антипригарним покриттям правильніше смажити з додаванням невеликої кількості олії.

Я думаю, всі знають, що повторно використовувати масло для смаження не потрібно, оскільки нагріте вже одного разу олія швидко окислюється на повітрі, а при подальшій смаженні в ньому різко зростає кількість продуктів окислення.

Якість приготування їжі на сковороді залежить також від температури приготування.

Як готувати без масла?

На превеликий жаль, посмажити їжу без олії на звичайній сковороді, не представляється можливим. Але є декілька хитрощів, які дозволять нам це зробити, і таким чином зменшити шкідливість приготовленої нами їжі. Наприклад, використовувати для цього сковороду з антипригарним покриттям або сковороду-гриль, яку можна придбати в звичайному магазині або в магазині на дивані. Під час готування на другий весь жир стікає по спеціальним ребер на сковороді і не стикається надалі з їжею. Після приготування зайве масло просто зливається.

Сковорода-гриль підходить для смаження без масла

Смажена корисна їжа

Буває смажена їжа корисною? На думку експертів Британського кардіологічного товариства, якщо смажена картопля, риба або навіть чіпси готуються на рослинному маслі, то така їжа не шкідлива, оскільки вживання рослинної олії захищає людину від серцевих захворювань. Але варто згадати, що і кількість масло повинне бути мінімальним, тільки на те, щоб їжа красиво підрум’янилася.

Як повідомляють вчені цього суспільства, важливим є те, яке саме масло використовується при смаженні, при цьому воно не повинно вживатися повторно. Згідно з даними останніх досліджень, опублікованих у відомому медичному виданні British Medical Journal, в Іспанії, де найчастіше використовується в їжу оливкова або соняшникова олія, не було знайдено взаємозв’язків між вживанням людьми смаженої їжі і виникненням серцевих захворювань.

Таким чином, на думку редакції bestfacts.com.ua все корисно в міру. Вживати чи смажену їжу, вирішувати тільки Вам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: