Незважаючи на те, що сьогодні відсутня необхідність вистежувати дичину для видобутку їжі, мисливський інстинкт притаманний багатьом людям. Все розмаїття полювання залежить, в першу чергу, від виду дичини і вже потім—від фізичних даних мисливця, його екіпірування, погодних умов та інших факторів.

Коли можна полювати?

Для кожного виду дичини встановлені періоди, в які дозволено полювання на неї.

Існує три сезони, які відрізняються способами і термінами полювання. Найкоротшим з них є весняний – він триває не більше десяти днів; стріляти дозволяється тільки у самців тих птахів, які не беруть участь у виведенні пташенят.

Полювання на перепілок

Під час тривалого літньо-осіннього сезону відкрито полювання на болотну, водоплавну і польову птицю, ведмедя, зайця, копитних і частково на хутрову дичину. Зимовий сезон триває приблизно три місяці — у цей період здобувають лисицю, зайця і копитних.

Як полювати на бобра?

На бобра треба полювати поодинці, так як головне в цій справі – дотримання тиші. На місце з рушницею краще прийти засвітла. Слід враховувати, що у бобрів відмінно розвинені слух і нюх – тому місце для засідкі потрібно вибирати з підвітряного боку. З укриття (наприклад, з-за поваленого дерева) повинні проглядатися боброва стежка і місце годівлі.

Для полювання краще підібрати спеціальний одяг та взуття

Очікування може затягнутися, тому одяг на мисливці повинна бути тепла, а так як в темряві бобра побачити непросто – може стати в нагоді ліхтарик. Якщо заздалегідь купити камери для полювання , то обов’язково випаде нагода зафіксувати безліч цікавих моментів. До того ж, вони допоможуть вам спостерігати за потрібними тваринами, не наближаючись до них.

Більш ефективним способом добування бобра є капкани і пастки, які відрізняються великою різноманітністю за типом, матеріалів і розмірів.

Як полювати на качку?

При весняному полюванні на качку часто використовують підсадних качок, про наявність яких слід подбати в кінці осені – початку зими. Вони служать хорошою приманкою, так як на звуки, що видаються самками, злітаються керуючись інстинктом розмноження самці.

На качину полювання виходять рано вранці або в предзакатное час, коли птахи досить активні. Полюють на птахів з куреня, скрадка, стоячи в заростях очерету або з нерухомої човни. Для пострілу краще вибрати час, коли селезень сидить на землі – це виключить можливість підранка; якщо такої неприємності уникнути не вдалося, то слід добити качку наступним пострілом.

Осіннє полювання на качок відкривається в серпні, коли молодняк стає на крило. Виводки ще продовжують триматися заростей, тому на початку відкриття сезону полювання проводиться з під’їзду на човні або з підходу – на вылетку. В період масових перельотів починається полювання з укриттів з профілями, опудалами або підсадними качками.

Редакція bestfacts.com.ua бажає своїм читачам вдалого полювання!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: