Ніжні, веселі, грайливі і ласкаві, кішки користуються любов’ю людей по всьому світу, конкуруючи з собакою за звання самого популярного домашнього вихованця. Багато власників вважають кішок повноправними членами сім’ї.

В результаті такого «олюднення» цих чарівних і розумних тварин балують – особливо за допомогою смачної їжі, що не завжди добре позначається на котячому здоров’я.

Переїдання у кішок, як і у людей, може призвести до ожиріння та пов’язаними з ним захворюваннями легень і серця, до артриту, діабету, а також до високого кров’яного тиску, порушення імунітету та схильності до деяких видів раку. Але навіть вага кішки знаходиться в межах норми, її все одно можуть годувати неправильної їжею, яка шкодить її здоров’ю і зрештою може призвести до ниркової або печінкової недостатності.

Щоб годувати свою улюбленицю корисною їжею, для початку потрібно строго вибрати або сухі готові корми, або натуральну їжу. Змішувати їх не можна, тому що у кішок дуже ніжне травлення, яке окремо адаптується до кожного типу годівлі. Якщо часто чергувати різні типи їжі, у кішки може виникнути хронічний гастроентерит, або непрохідність кишечника.

Якщо багато і часто годувати кішку, вона ризикує отримати цілий «букет» хвороб

Як годувати кішку сухим кормом?

Сухий готовий корм – це вибір досить зайнятої людини, якому ніколи готувати ще й для домашньої тварини. Похвалитися різноманітністю різних кормів може майже будь-зоомагазин, але вибирати потрібно лише якісні корми, відмовившись від популярних недорогих марок начебто Kitekat або Whiskas. Хоча зустрічаються господарі, які запевняють, що саме дешевий корм забезпечив їх вихованцям довголіття, ветеринарні лікарі однозначно рекомендують не годувати тварин кормами економ-класу. Такі корми виробляються з низькоякісної сировини, відходів виробництва м’ясопереробної промисловості і шкодять котячому здоров’ю. Тим не менш, тварини їх люблять за спеціальних смако-ароматичних добавок і їдять у великій кількості, щоб компенсувати низьку поживну цінність.

Вибирати для харчування кішки потрібно сухі корми преміум-класу, супер-преміум або холистик в залежності від породи, ваги, здоров’я. Більш висока вартість таких кормів повністю компенсується тим, що кішці потрібно його набагато менше, щоб наїстись. Точне необхідну кількість корму часто вказується в таблиці на упаковці в розрахунку на кілограм ваги тварини. Для сухого корму зручно купити прозорий мірний стакан, і не давати кішці в день більше потрібної кількості. А ось води для кішки жаліти не треба – для засвоєння сухого корму її потрібно багато, і чиста мисочка з водою повинна бути завжди повною.

Як годувати кішку натуральним кормом?

Натуральне котяче харчування – це не те ж саме, що і шкідлива кішкам страви з людського столу, а спеціально приготовлений корм як мінімум з наступних компонентів: м’яса (пісна яловичина, курятина, кролятина), приготованих овочів (цвітної капусти, шпинату, кольрабі, кабачків), приготованих круп (геркулес, рис, манка). Якісний промисловий корм для кішок вже містить повний набір поживних речовин, яких не буде у домашньому кормі. Тому потрібно додавати в їжу спеціальні мінеральні добавки і вітаміни, які продаються в зоомагазині. Деякі західні фахівці рекомендують додавати кісткове борошно і таурин.

Чим краще годувати кішку – завжди вирішує її господар

Думки з приводу того, чи варто готувати призначене для кішки м’ясо, поділяються серед вітчизняних і зарубіжних ветеринарів. Однак, якщо джерело м’яса – супермаркет, а не добре перевірений м’ясник, його все ж варто термічно обробити. Зручно зберігати окремо заморожені порції м’яса в морозилці. У суміш каші і дрібно порізаних овочів м’ясо краще нарізати невеликими шматочків розміром з ніготь, щоб кішки жували його і запобігали скупчення нальоту на зубах. Сіль додавати категорично не можна, також не варто робити корм з річкової риби. Із субпродуктів найбезпечніше для кішок серця, категоричним заборонена печінка. Кішкам, що живиться натуральною їжею, можна давати молоко, яке їм буде простіше засвоювати, і кисломолочні продукти – але не дуже часто. В рамках такої форми годування досить зручно давати кішкам дієтичне, дитяче харчування, наприклад – продукцію Тіхорецького заводу.

Як годувати стерилізовану кішку?

Стерилізованих і кастрованих котів і котів простіше годувати спеціальними кормами в обсязі, точно вказаному на упаковці. Із-за змін в обміні речовин після операції такі тварини особливо схильні до ожиріння, тому їх необхідно не перегодовувати. Найпростіше це зробити, якщо годувати їх, наприклад, двічі в день. Вихованець може підлизуватися і просити більше їжі, але він не може знати, що переїдають. Тому на власникові лежить відповідальність за те, щоб годувати його рівно такою кількістю їжі, яку необхідно. Страждає від ожиріння кішка може схуднути, але це не найпростіший процес – простіше тримати улюбленицю в формі.

Редакція bestfacts.com.ua радять дбайливо ставиться до здоров’я своїх пухнастих друзів і погоджувати їх дієту з ветеринаром.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: