Моль буває різна: шерстяна, меблева, килимова, зернова… Цих шкідливих комах більше тридцяти видів.

При цьому міллю є не тільки метелики, а і яйця з гусеничками. Ті метелики, які літають по хаті і яких ми так прагнемо вбити, насправді нешкідливі істоти порівняно з тими самками, які в цей час сидять у шафі і відкладають нові яйця.

Так виглядає самка молі

Як позбутися від молі?

Способів потрапляння молі в квартиру безліч. Її можна принести на одязі з іншого людного місця, привези c речами або меблями. Вона може пробратися в будинок при вентиляції, через відчинені двері чи кватирку. Якщо її ніхто не помітив (а так відбувається практично завжди), вона знаходить собі затишне містечко і намагається завести потомство.

Тому, коли відкриваєш шафу, а звідти вилітають дрібні метелики, задаватися питаннями про їх появу вже пізно. Тепер господарі квартири повинні обміркувати: як врятувати ще не зворушені шкідником речі, як позбавиться від цієї злої напасті найбільш ефективним способом?

Як врятувати речі від молі

Але перед цим необхідно розібратися, яку саме частину житлоплощі атакував шкідник? Адже боротися, наприклад, з платтяна і харчової міллю необхідно різними методами.

• Домашня міль не переносить прямого сонячного світла. Одяг необхідно систематично виносити на вулицю або ж опромінювати кварцовою лампою.

• Речі, в яких сидить Вона, підлягають термічній обробці, пропарте їх або виперіть в гарячій воді.

• Відправте речі в морозилку, і протягом доби яйця і личинки будуть знищені.

• Якщо молі та їх личинок особливо багато, то вже самим радикальним методом стане використання хімічних препаратів на основі дихлофоса.

• Можна також застосовувати хімічні препарати в таблетках, гелях, пластинах тощо, але при цьому неодмінно потрібно строго дотримуватися інструкції і користуватися індивідуальним захистом.

Домашня міль не переносить прямого сонячного світла та холоду

Харчова моль в квартирі: де взялася і що робити?

Навіть абсолютно чиста кухня може страждати від цієї неприємної хвороби. Найчастіше, моль потрапляє в будинок з купленої їжею, в основному з сипучими продуктами. Від такої молі бідує не тільки борошно чи крупа, але і сухофрукти. Ця різновид молі просто обожнює теплу атмосферу, вологість і відсутність вентиляції.

На кухні зернова міль мешкає в крупах

Щоб не допустити розведення цієї живності на кухні, необхідно зберігати бакалію в банках або пакетах, які не проникає повітря. Тоді ви хоч якось вбережете свої продукти від поїдання і розмноження цих шкідників. Якщо ж моль на кухні все-таки завелася, то відразу ж необхідно:

• промити мильним розчином всі шафи і полиці, де зберігаються продукти;

• продезінфікувати їх за допомогою розчину води, горілки, а також олії чайного дерева;

• щілини в кухонних шафах бажано обробити оцтом;

• використовувати полин для ліквідації личинок молі, тому що вони її не переносять.

Саші з лавандою - прекрасний спосіб уберегти речі від молі.

Але буває, що заводиться міль якихось різних видів – круп’яна, фруктова або картопляна. Як від них позбутися?

• Для боротьби з зерновою міллю можна використовувати герань, кладучи в шафки з крупою її свіже листя.

• Для боротьби з фруктовою міллю в пакет з сухофруктами покладіть кілька лаврових листочків.

• Якщо ви побачили, що у ваших продуктах завелася картопляна міль, яка вражає виключно овочі, то їх терміново потрібно перемістити в приміщення з температурним режимом не більше 5 градусів. В таких умовах ця міль не виживе.

Знайомтеся. Це зернова міль

Народні засоби від молі в квартирі

Раніше в шафі практично кожної бабусі лежав нафталін. Він дійсно відлякував моль, але, на жаль, вбити гусениць або яйця був не в силах. Сьогодні, звичайно, використовувати цей засіб не рекомендують, тому що воно негативно впливає на організм людини.

В наш час існують більш натуральні і безпечні репеленти від молі. Ними є звичайні ефірні масла – лавандова і ялицеве. Для найбільшого ефекту можна навіть просочити маслом букетики сухої лаванди і, загорнувши їх в марлю, зберігати в речовому шафі.

Найефективніші способи боротьби з міллю Сухі апельсинові кірки, перець, тютюн, суничне мило і, звичайно, герань — це ще не повний список тих речовин, яких боїться моль. Але, використовуючи їх, пам’ятайте: всі народні кошти тільки відлякують метеликів молі і, таким чином, захищають ваші речі від нашестя комах. Але якщо моль вже встигла окупувати ваш гардероб або полицю з харчовими продуктами, то класти туди листя герані, кірку апельсина або лавандовий букетик вже абсолютно марно. Тут в хід піде хімія.

Герань люблять бабусі і ненавидить міль

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам у боротьбі з міллю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: