Нерідко відбувається так, що у жінки, яка є матір’ю-одиначкою, виникає гостра потреба позбавити батька дитини або дітей батьківських прав, не почуваючи від нього не тільки моральної, але й фінансової підтримки.

Але позбавлення батьківських прав — далеко не короткострокова операція, процес вимагає багато часу і фіксації фактів того, що батько дійсно ніяким чином не спілкується з дитиною.

Тому зберіть всі свою мужність і дійте за наших порад.

Який суд позбавляє батьківських прав?

Позов для позбавлення батька дитини або дітей батьківських прав слід подавати в суд за місцем проживання. Світовий суддя розглядає справи, що виникають у сімейно-правових відносинах і оспорювання батьківства.

Позови про позбавлення батьківських прав розглядає світовий суд

Варто зауважити, що при подачі такого позову, державне мито не сплачується, у зв’язку із захистом прав неповнолітньої дитини.

Якщо подружжя перебувають у шлюбі при процесі позбавлення батьківських прав, можуть з’явитися додаткові труднощі через знаходиться у володінні розпадається родини власності, які дозволяють юристи. Особливо актуальні послуги юриста по розділу майна в Москві.

Підстави для позбавлення батьківських прав

Батьківські права батька можуть бути анульовані в ряді випадків, встановлених законом. Перерахуємо їх:

  Він ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків стосовно дитини або не платить аліменти. Подати позов можна вже після того, як батько ніяким чином не цікавився дитиною і не брав участь в його житті більше півроку; Він зловживає наявними у нього батьківськими правами. Прикладом може служити перешкоджання спілкуванню дитини з матір’ю; Він помічений в жорстокому поводженні з дитиною, страждає алкоголической або наркологічної залежності, здійснив будь-який умисний злочин, спрямованої проти життя або здоров’я дітей або (колишньої) подружжя.

  Жорстоке поводження з дітьми може спричинити за собою позбавлення батьківських прав

  Причому всі ці умови повинні бути засвідчені та наданий пакет необхідних документів, зміст якого визначається для кожного випадку в індивідуальному порядку. Якщо є копії документів, то кожна з них повинна бути нотаріально засвідченою.

  Правові наслідки позбавлення батьківських прав

  Після позбавлення батьківських прав громадяни позбавляються прав:

   на виховання і освіту дітей; на отримання аліментів від дітей, що досягли повноліття; на будь-яке обмеження дій дитини.

  Позбавлення батьківських прав може проводиться лише стосовно батька або матері дитини.

  На думку редакції bestfacts.com.ua, проблеми в родині краще не доводити до суду. Однак, якщо дозволити їх «мирним чином» не виходить, до необхідно керуватися інтересами дитини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: