Паркет завжди був одним з найбільш затребуваних покриттів для підлоги. Він довго служить, підходить практично під будь-який інтер’єр і не обходиться так дорого, як інші покриття. Чи можна самостійно постелити паркет, не залучаючи до цієї ремонтної роботи фахівців?

Як зробити паркетна підлога?

Щоб зробити якісний паркет, потрібно врахувати всі тонкощі цього покриття. Велике значення має вирівнювання поверхні, на яку буде лягати паркет. Після того, як стяжка буде вирівняна, поверх неї вкладаються фанерні листи рівними квадратами з сторонами 0,5 метра. Зазор між фанерними частинами повинен бути від 0,8 до 1 см для того, щоб врахувати температурні зміни і можливу вологість. За допомогою клею фанерні листи кріпляться до основи, і прибиваються цвяхами (дюбелями).

Спочатку варто вирівняти поверхню фанерою

Після цієї роботи приміщення тиждень має постояти порожнім, щоб клей висох. Потім фанеру потрібно відшліфувати і загрунтувати. Тепер можна зайнятися укладанням паркету. Паркетні дошки клеяться спеціальним клеєм, який також повинен сохнути тиждень після закінчення робіт. Остаточним етапом буде шліфувальна обробка і покриття декількома шарами лаку.

Як вирівняти підлогу під паркет?

Кладка паркету вимагає ідеального статі, тому більшу частину вашого часу займе вирівнювання підлоги під паркет. Перш за все, потрібно ретельно видалити попереднє покриття і очистити підлогу. З допомогою двох напрямних рейок по краях кімнати простягається кілька мотузок, з допомогою яких регулюється рівень. Після цього робиться стяжка бетонним розчином, після його висихання надлишки розчину знімаються з допомогою штукатурного правила.

Існують і готові суміші, які в процесі заливки самостійно вирівнюються. Їх набагато зручніше використовувати замість бетонного розчину, який необхідно розводити у потрібних пропорціях.

Як постелити паркет?

Підстава для настилання паркету вимагає ідеального рівня. Укладати паркет треба по квадратах, перший радий планок краще всього укласти уздовж шнурів. Це покаже необхідність обкладывания залишилися дощок у стіни. Центральна точка повинна бути зрушена так, щоб з усіх боків обрізані дошки були одного розміру.

Укладання паркету дуже копітка й трудомістка справа

Перші чотири планки промажте клеєм і укладіть, добре притискаючи один до одного. Далі нанесіть клей для наступних планок і рівномірно укладайте паркет, обхоплюючи важкі ділянки в кімнаті в останню чергу. Так в кінці роботи легше буде зробити підгонку планок один під одного.

Якщо ви вирішили покласти будинку паркет самостійно, не економте на матеріалах. Нехай це буде паркетна дошка карелія або інша якісна дошка, адже паркет буде лежати у вас на підлозі не один рік. Редакція bestfacts.com.ua вважає, що таке покриття, як паркет ніколи не виходить з моди і показує хороший смак власників квартири або будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: