Агресивне середовище і високі навантаження неминуче призводять до зносу запчастин, і тоді потрібен ремонт турбін, але є кілька правил, які продовжать термін безаварійної експлуатації обладнання.

Так виглядає новенька турбіна

1. Якщо в автомобілі турбований мотор, то перед запуском (особливо взимку) треба прогріти машину приблизно хвилину і тільки потім чіпати педаль газу — при цьому мастило надійде до частин, що труться частинах турбіни, що вбереже її від швидкого зносу.

2. Не залишайте двигун на холостих обертах в пробках. Для автомобілів з турбованим двигуном це особливо шкідливо. Такий холостий режим роботи протягом 15-30 хвилин призводить до падіння тиску в механізмі турбіни і може викликати пропуск пари масла в з’єднаннях.

3. Швидке вимкнення також шкідливо для турбіни, як і «холодний» запуск. Різкий перепад температур і швидкий перехід від високих до низьких оборотів зменшує термін дії частин механізму.

Пристрій і несправність турбіни 4. Агресивна їзда і перегрів турбірованного двигуна можуть викликати закоксованість механізмів. При цьому виникає деформація на задній поверхні колеса турбіни. Навіть у самих швидких машинах, розрахованих на серйозні навантаження, є ризик пошкодити лопаті турбіни при їзді на максимальних швидкостях.

5. Лопаті компресора часто страждають через попадання всередину піску, солі з дорожнього покриття, частинок дрантя або паперу. Якщо усередині турбіни виявилися тверді сторонні предмети, ремонт потрібно дуже складний.

Справна турбіна робить машину швидкохідної

Експерти відзначають, що часто відмова у роботі турбонаддува може бути викликаний поломкою й поза самого механізму, тому особливо важлива правильна діагностика. Наприклад, знос зовнішніх граней деталей (більш заокруглена форма видно «на око») може викликати наявність дрібних сторонніх часток в маслі. У свою чергу зношений і перегрітий опорний вал може викликати хімічне забруднення масла. Деталі в такій ситуації продовжують посилено зношуватися. Вплинути на роботу турбіни може недостатнє змащення, яке визначають за кольором вала турбіни і його шийки. В цьому випадку треба перевірити стан прокладки.

Дбайливий догляд за машиною продовжить термін служби всіх агрегатів

Щоб запобігти поломку, варто своєчасно проводити техогляд і уважно ставитися до зміни характеру роботи турбіни або до сторонніх шумів під час руху.

Редакція порталу bestfacts.com.ua нагадує, що безпека в дорозі багато в чому залежить від технічного стану рухомого кошти, а не тільки від майстерності водія, тому ми запрошуємо вас познайомитися зі статтею про те, як знайти якісні і недорогі запчастини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: