Проведення електричних комунікацій – досить складний процес, який краще довірити професіоналам. Такі роботи якісно здатні виконати саме добре обізнані люди, щоб потім не виникало проблем. Перед тим, як шукати робітників на ринку праці, можна і самостійно ознайомитися з основами: способами прокладки кабелів, а також з вибором проводів.

Способи прокладки кабелів

При споруді будинку прокладання кабелів може проводитися різними способами, і, як правило, вибір того чи іншого способу залежить від наявності комунікацій, розташування технічних приміщень, а також розподільних вузлів. Тут можуть впливати й інші фактори: грунтові води, можливість прокладання проводів повітряним методом та ін.

Кабель в землі може бути прокладений наступними способами: в спеціальних спорудах (прокладка кабелю проколом з використанням переходів): в лотках, кабельних каналах, земляних траншеях, галереях; по стінах споруд.

Найекономічнішою у фінансовому плані є прокладання кабелю в траншеї під землею. Для даного способу не потрібно купувати дорогі матеріали: траншеї хороші тим, що в них кабель не прогрівається. Недолік траншей також є: висока ймовірність механічного пошкодження кабелів, якщо недалеко від них будуть проводитися роботи.

Електроживлення об'єкта дуже важливо

Якщо кабельні лінії потрібно прокласти близько підприємств промислового типу, які споживають величезну кількість енергії, то найчастіше застосовується спосіб прокладки – у тунелях. У них можна зібрати кілька десятків проводів. Такі способи прокладки кабелів, як галереї і естакади застосовуються у випадках захисту кабельних мереж від впливу грунту.

Який кабель прокласти в землі?

Кабель для прокладки в землі – найпопулярніший з усіх різновидів кабельної продукції. Ще до початку робіт варто вибрати марку і тип кабелю. Зазвичай вибирається броньований кабель призначений для прокладки в землі. Саме такий тип кабелю буде добре захищений від механічних пошкоджень. Якщо кабель береться без броні, то його необхідно прокладати в труби з абесцемента або ПВХ-матеріалу. Вибір кабелю залежить від конкретного типу ґрунту в певному місці, де належить прокладка: в зонах підвищеної небезпеки виникнення електрокорозії, в болотистих місцевостях, застосовується кабель у свинцевій оболонці або силовий кабель в оболонці з алюмінію: ААБл, ПвКШп (сталь), ПвКаШп (алюміній).

Для монтажу в траншеях часто використовується силовий пластиковий кабель, який має підсилення у вигляді стрічкової броні: ВБбШв, ПвБШв.

Прокладка кабелю в землі

Найперше – це продумування траси для прокладки кабелю, тільки потім копаються траншеї, глибина яких повинна бути більше 70 див. На дно траншеї зазвичай кладеться піщана подушка близько 10 див. перед прокладанням кабелю перевіряється його цілісність. Важливо, щоб кабель, що був протягнутий без натяжки: укладання вільна, з извивами вітається більшою мірою. Після проведення всіх необхідних робіт кабель знову засипається піском. Перевіривши опору ізоляції, можна приступати до побудови електричної схеми.

Редакція bestfacts.com.ua радить, щоб у вас був серйозний підхід до прокладання проводів під землею, в іншому випадку – роботу доведеться переробляти, а це зайві матеріальні витрати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: