Ковролін – м’яке підлогове покриття, що додає незвичайний вигляд і затишок приміщенню. Завдяки невисокій ціні, він є гарною альтернативою килимах. Щоб продовжити термін служби і зберегти презентабельний вигляд, необхідно знати правила прибирання і слідувати нескладним рекомендаціям по догляду.

Як прибирати ковролін?

Сухе прибирання пилососом рекомендується проводити 1-2 рази в тиждень, а раз на півроку необхідно проводити хімчистку. Плями повинні видалятися з поверхні одразу ж після появи.

Щотижня слід здійснювати вологе чищення (вручну або миючим пилососом). При вологому прибиранні використовуються спеціальні засоби для килимів, придбані в магазині, або виготовлені вручну.

Для більш ефективного прибирання кошти необхідно чергувати, але ні в якому разі не використовувати їх одночасно. Термін сушіння після чищення становить 6-8 годин.

Вологе прибирання не підходить ковролинам на клейовій основі. При сильних забрудненнях краще скористатися порошковими або пінними засобами.

Ковролін краще чистити регулярно

При належному догляді термін служби ковроліну складе від 5 до 15 років.

Як доглядати за ковроліном?

Ворсовий ковролін не любить вологу – він занадто довго сохне, в результаті чого може з’явитися неприємний запах. З даним типом підходить тільки суха прибирання. Бажано мати пилосос з обертовою щіткою – вона більш ефективно видаляє забруднення і розчісує ворсинки, надаючи покриття більш доглянутий вигляд. При відсутності потрібної насадки на пилосос, «причісувати» ковролін можна вручну.

Для повернення яскравості фарб можна обробити поверхню розчином нашатирного спирту (на 1 літр води 3 ст. л. спирту). Наноситься такий розчин щіткою і не змивається.

Для догляду за ковроліном на гумовій основі підходять будь-які сучасні засоби.

Буває, що після виведення плями покриття втрачає м’якість. Щоб повернути її, загорніть шматок льоду в ганчірку і прикладіть до потрібного ділянці. Коли ворс заморозиться, приберіть лід і підніміть ворс вручну, з допомогою відпарювача або праски. При необхідності повторіть процедуру.

Коли варто поміняти ковролін?

При правильному догляді синтетичний ковролін слід міняти через 5 років, а натуральний може послужити до 15. Якщо ви зібралися міняти ковролін — ціна не повинна бути вирішальним фактором. Спиратися треба на якість матеріалів і особисті переваги. Наприклад, якщо в будинку є діти, то вибирати покриття з довгим ворсом – недоцільно, адже забезпечити йому належний догляд буде неможливо.

На думку редакції bestfacts.com.ua, варіантом «на всі випадки життя» є ковролін з натуральним ворсом на джутовою основі. Він не вимогливий у догляді і прослужить близько 8 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: