Ніхто не любить хворіти. Але є хвороби, які доставляють людині не тільки фізичні муки, але накладають відбиток і на його зовнішній вигляд. А це вже велика проблема: ну як одягнеш футболку або відкрите плаття, якщо шия, лікті, коліна покриті потворними шелушащимися плямами?

Причини виникнення псоріазу

Медики не прийшли до єдиного висновку про те, які причини появи псоріазу. Є припущення, що кілька причин хвороби. Це і погана робота імунної системи, і зловживання алкоголем (наркотиками), і не зовсім правильне харчування, і перенесені інфекційні захворювання. Вважається, що навіть холодний клімат може впливати на появу неприємної хвороби.

Причини появи псоріазу – досі спірне питання

Існують фактори, які сприяють виникненню псоріазу, ще його називають лускатий лишай. Це може бути: дуже тонка шкіра, частий контакт з хімікатами, надмірна турбота про чистоту шкіри (стирається верхній шар), стреси.

Псоріаз можна розпізнати по червоних плям, раптом з’явилися на шкірі. В основному це області шиї, попереку, колінних суглобів. У деяких хворих лишай може зачіпати і волосисту частину голови, і стопи з долонями, і нігті. Саме болісне – це коли псоріаз з’являється на обличчі. У цьому випадку нещасній людині не хочеться виходити з дому, тому що плями дуже помітні.

Перші ознаки хвороби

Псоріаз з’являється у вигляді невеликих червоних точок, що нагадують висип. Вона може мати різноманітні форми – точка, крапля, монетка. Іноді, у важких випадках висип має форму дуги, кільця, навіть форму материка на карті світу.

Хвороба практично завжди можна діагностувати візуально з-за її лусочок. Вони утворюються від центру до периферії і легко здираються. Під лусками знаходиться пляма, яскраво-червоний колір якого обумовлений знаходяться близько до поверхні шкіри капілярами. Верхній шар шкіри потовщується, тому що поділ клітин відбувається набагато швидше, приблизно в 8 разів, ніж зазвичай. Як правило, плями з’являються симетрично з обох сторін.

Передують висипання вугрів втому, пригніченість, сонливість. Іноді бувають і депресивні стани.

Чим небезпечний псоріаз?

На жаль, немає ліків, які допомогли б гарантовано вилікуватися від неприємного недуги. Вважається, що захворювання носить спадковий характер. Добре пройти лікування в Ізраїлі, так як клімат там відповідний, і псоріаз боїться ультрафіолетових променів. До того ж, медики Ізраїлю досягли великих успіхів у лікуванні цієї та інших хвороб.

Вилікувати псоріаз повністю не можна, але можна підвищити якість життя хворого

Лускатий лишай, на перший погляд, хвороба не дуже небезпечна. Деякі люди знають про те, що цей підступний недуг може перетворитися на системне захворювання. Уражаються ендокринна, імунна і нервова системи. Може постраждати і щитовидна залоза і печінка, і нирки.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua набагато простіше проводити профілактичне лікування, уникати загострень, чим лікувати тяжкі наслідки псоріазу. А тому – здоровий спосіб життя, регулярне очищення організму, спорт і сонячні ванни!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: