Введення прикорму – це дуже важливий момент у розвитку малюка, який викликає у батьків багато питань. Ця стаття відповість на запитання, що найчастіше виникають у батьків, які стикаються з введенням прикорму в раціон малюка.

Як давати перший прикорм?

При введенні прикорму в раціон дитини дуже важливо дотримуватися певних правил. По-перше, в один день можна знайомити малюка лише з одним продуктом, обсяг якого не повинен перевищувати половину чайної ложечки. Протягом доби мама повинна спостерігати за реакцією свого організму малюка на нову їжу. Якщо малюка нічого не турбує і немає ніяких висипань на тілі, то на наступний день порцію нового продукту можна збільшити в два рази і так поступово довести порцію овочевого пюре до обсягу, який замінить дитині один прийом їжі (180-200 мл).

По-друге, давати дитині новий продукт потрібно строго в першій половині дня, щоб протягом дня у мами була можливість поспостерігати за малюком. В такому випадку мама позбавить себе від можливих проблем з животиком, які можуть виникнути серед ночі і не дадуть виспатися ні їй, ні малюкові.

Що давати на перший прикорм?

Ідеальним варіантом першого прикорму може стати пюре з таких овочів, як цвітна капуста, кабачок, картоплю. Через кілька тижнів, коли травна система малюка звикне до нової їжі, можна пробувати вводити каші. Кращими кашами в цей період будуть гречана, рисова, кукурудзяна.

Вводити прикорм варто поступово

Приблизно в сім місяців можна знайомити дитину з овочевими супами і пюре з додаванням кількох крапель рослинної олії. Також в цей період можна пробувати яєчний жовток. У перший раз можна дати не більше четвертої частини жовтка, якщо висипань не виникне, то поступово можна доводити порцію до половини жовтка два рази в тиждень.

8-9 місяців – це період, коли можна починати давати дитині фруктові соки і пюре, а також сир, кефір і м’ясо нежирних сортів (курка, кролик, індичка, яловичина).

Відварну рибу можна пробувати в 10 місяців. Кращим варіантом буде тріска, минтай або хек.

Коли вводити перший прикорм?

Що стосується цього питання, то практично всі педіатри одностайні в думці, що перший прикорм можна вводити поки дитині не виповнилося 5 місяців. Якщо дитина вигодовується штучно, то можна починати знайомство з новими продуктами з 5 місяців, якщо ж малюка годують грудьми, то з 6 місяців.

Редакція рекомендує дотримуватися тих рад, які наведені в цій статті, що допоможе зробити знайомство малюка з новою їжею приємним і безпечним. Для того, щоб зацікавити малюка пробувати нову їжу, можна купити яскраву дитячу посуд, яка буде привертати його увагу до їжі, що знаходиться в тарілці.

Дуже важливо утримувати всю посуд малюка в чистоті, так як бактерії і мікроби, які живуть на погано вимитого посуду можуть потрапити в організм дитини. Щоб уникнути цього можна придбати спеціальний стерилізатор для пляшечок, який значно спрощує мамі життя, утримуючи всі пляшечки в абсолютній чистоті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: