Кожен дачник мріє про зручному туалеті на своїй ділянці. Звичайно, адже це місце кожен відвідує досить часто, тому важливо, щоб воно було комфортним, вдало розташованим та побудованим у відповідності з усіма критеріями та вимогами.

Насамперед, необхідно визначитися з місцем. Розраховуйте на те, що буде необхідно простір під каналізаційний колодязь і під саме дерев’яне або блочне приміщення туалету. Не розташовуйте його занадто близько з будинком (якщо, звичайно, це не туалет-пристрой): в літній час всі неприємні запахи будуть витати всередині дачного будинку, а мухи дошкуляти домочадців.

Які матеріали використовувати для будівництва туалету?

Перед будівництвом потрібно визначитися з матеріалами і закупити все необхідне. На дачі зазвичай споруджуються дерев’яні туалети. Виходячи з цього, ми і розглянемо необхідні матеріали:

  1. Цемент. Він необхідний для приготування розчину і заливки підстави туалету, так само тут може знадобитися оренда опалубки.
  2. Дерев’яний тес. Оптимальний розмір дощок – 2х200х15см. Крім того, потрібні бруски для спорудження каркаса, стовпи.
  3. Шифер або профнастил. Ці матеріали знадобляться для даху.
  4. Цвяхи – без них ніяк при зведенні дерев’яних будівель.
  5. Ж/б кільця, труби і перехідники для каналізації.
  6. Дачний унітаз або сидіння.

Вибравши і купивши необхідні матеріали і підготувавши місце для будівництва, ви можете приступати до викопування ями.

Як побудувати туалет своїми руками?

Розмітьте кілочками приблизне розташування майбутньої ями і починайте копати. Глибина – не менше 1,5 метрів, ширина і довжина – 1.5 м.

Робимо дерев’яний каркас. Вкопати по кутах ями стовпи, попередньо заливши для них так звані «тумби» цементно-піщаним розчином. Після просихання тумб встановіть стовпи, потім можна приколачивать бруски і споруджувати каркас даху.

Приблизний каркас туалету

Обшийте всі необхідні місця тесом, покрийте дерев’яну частину туалету оліфою або антисептиком проти гниття. На дах настелити вибраний матеріал.

В яму засипте бактерицидний разлагатель для фекальних мас, встановіть сидіння, гачок для речей, поличку для газет і паперу. При необхідності проведіть освітлення, встановіть лампочку.

Не забувайте періодично (щороку) викликати спеціальні обслуговують автомобілі і видаляти фекальні маси з ями.

Система каналізації на дачі

При бажанні на дачі можна спорудити туалет з каналізацією. Для цього виберіть місце для вигрібної ями. Розташовуйте її якомога далі від колодязі і свердловини. Викопайте яму і спорудите опору. Над ямою необхідно зробити настил.

Ззаду туалету встановіть люк. Все це необхідно обробити спеціальним розчином. Потім встановіть корпус туалету і виконайте вимощення, облаштуйте водовідвідні і каналізаційні системи.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам приємного проведення часу на дачі!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: