Російська лазня — відмінне та корисне завершення не тільки трудового тижня, але й кожного робочого дня.

Незалежно від того, як часто ви збираєтеся тішити своє тіло і душу легким паром, потрібно для початку побудувати лазню.

Про користь російської лазні знали ще наші предки

Причому зовсім необов’язково для споруди лазні наймати спеціалістів, будівельників — будівництво цілком можна провести власними силами. Головне, дотримуватися простих, але дуже важливих правил.

Тонкощі будівництва лазні

— Місце для лазні. Якщо ви хочете заощадити на проведення освітлення, каналізації і водопроводу, то лазню краще будувати або в якості прибудови до будинку, або в самому будинку. Але тут може виникнути проблема пожежної безпеки. Тому краще, все-таки, трохи витратитися, але побудувати лазню далеко від житлових будівель, вибравши місце недалеко від природного або штучного водоймища — та правилами пожежної безпеки відповідає, і буде куди пірнути після парилки.

Будуємо російську лазню своїми руками — Планування. Невід’ємними елементами російської лазні є передбанник і парна. Тамбур, мильня — приміщення необов’язкові, але забезпечують комфорт.

Парна - серце російської лазні

— Висота приміщення. Чим вона менша, тим краще. Адже великий простір прогрівається набагато довше і важче, а скоротити обсяг краще за рахунок висоти.

— Вентиляція. Вона забезпечить приплив свіжого повітря, допомагаючи бані висохнути після використання і прослужити довше. Хороша вентиляція допомагає не допустити появи цвілі.

Семінар: пристрій лазні, температура, банна піч — Внутрішня обробка. Російська лазня, як правило, будується з нелакированного дерева. Зазвичай стіни обшивають вагонкою. В крайньому випадку, матеріал покривають морилкою або просочують оліфою.

Дерево - традиційна обробка російської лазні

— Освітлення. Воно має бути неяскравим. Обов’язкова умова — використовувати вологостійкі світильники.

— Басейн або купіль. Це необов’язковий, але приємний пункт. Втім, якщо мова йде про лазні, яка знаходиться неподалік від річки або озера, то басейн не потрібно. Якщо ж до водойми далеченько, то басейн дозволить паритися за всіма правилами.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам легкого пара, а також пропонує вам познайомитися порадами, які допоможуть вам облаштувати дачу без зайвих зусиль.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: