Нерідко якість продуктів у магазині засмучує покупців. Іноді так і хочеться завести «будиночок у селі» і самостійно вирощувати птицю, щоб завжди бути впевненим в тому, що їж домашні продукти.

Як правильно побудувати курник?

Для того, щоб приступити до розведення курей, необхідно побудувати курник. Першим етапом буде підготовка проекту курника і вирішення питання про те, яким способом розводити курей. В домашніх умовах допускається розведення курей двома способами: підлоговим і клітинним. У першому випадку кури утримуються на підлозі, а в другому – в клітинах.

Після підготовки проекту курника можна приступати до заливання фундаменту. Потім здійснюється споруда безпосередньо курника по підготовленим кресленнями. У готовому курнику необхідно побілити стіни, щоб захистити курей від бактерій. У приміщенні повинна бути продумана вентиляція. Це може бути відкрите вікно, або витяжка.

При недостатньому природному освітленні потрібно провести електрику. Від кількості світла залежить продуктивність птахів.

Курник: вид зсередини

В курнику потрібно розставити годівниці для курей і облаштувати сідала і гнізда.

Як побудувати курник на дачі?

Курник, призначений для розведення курей на підлозі, повинен бути великого розміру. Це пояснюється необхідністю додаткового облаштування курника. Важливо продумати, в ньому місця установки напувалок і годівниць. Перевагою такого курника є наявність рухової активності у птахів.

Курник, в якому птахи будуть міститися в клітинах, відрізняється меншими розмірами. У ньому щільність птахів буде вище. При зведенні цього курятника збільшуються витрати, пов’язані з необхідністю будівництва клітин.

Як часто лине курка?

У природних умовах птахи линуть тільки для продовження роду в теплий сезон. В даний час на сучасних птахофабриках створені всі умови для цілорічного виробництва яєць курками. Це пов’язано з наявністю корисних кормів, теплих і облаштованих приміщень, виведенням спеціальних порід. Курки в подібних умовах виробляють до 320 яєць в рік.

Домашня курка при належному догляді буде виробляти приблизно така ж кількість яєць. Річне кількість яєць дає зрозуміти, скільки яєць несе курка в день. Виходить приблизно одне яйце в день. Взимку курки несуть менше яєць, ніж в теплу пору року.

На думку редакції bestfacts.com.ua при організації належного догляду в грамотно побудованому курнику курка буде нести по одному яйцю майже кожен день.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: