Будівництво гаража справа не менш відповідальна, ніж власне придбання автомобіля. І дружина тут вам не помічник і не порадник. Це при виборі авто її цікавили марка, колір, куди можна покласти сумочку і зручно дивитись в дзеркало заднього виду. А питання гаражні — з чого будувати, габарити та інше — навряд чи викличуть такий самий непідробний інтерес і участь. Так що доведеться вирішувати одноосібно.

Де можна будувати гараж?

Насамперед потрібно визначитися, для чого вам потрібен гараж? Тільки для захисту від дощу і снігу? Або ви будете не тільки ставити машину в гараж, але і робити там якісь роботи (майте на увазі, апетит приходить під час їжі)? Не поспішайте, подумайте, може бути, вам потрібна оглядова яма, потрібні стелажі. Від цього в першу чергу залежать габарити гаража.

Найкраще побувати в гаражі у знайомого або приятеля. Там краще уявите собі, яких розмірів гараж вам потрібен. Якщо земля власна, то великих клопотів з дозвільними документами на будівництво не буде. Все ж за узгодженням місцеву адміністрацію звернутися рекомендуємо; це позбавить у подальшому від багатьох законних і незаконних «наїздів». Якщо ж ви живете в міській квартирі (а мати гараж дуже вже хочеться!) шлях практично один: звернутися в довколишній гаражний кооператив. Можливо, там є вільні місця.

З чого можна побудувати гараж?

Ви в роздумах: чи будувати гараж окремо або прибудувати до будинку? Може бути, зробити його підземним? До речі, цей (подэемный) варіант досить прийнятний, якщо йде одночасно з будівництвом будинку. Але він не виключається і при готовому будинку. Думайте, радьтеся, вважайте. Не відкидайте з наскоку жоден варіант.

Гараж для присадибної ділянки

Наступна стадія — вибір матеріалу. Ну-у, вибір матеріалів такий, що очі розбігаються. Тут і цегла, шлакоблоки, газо — і пінобетони, брус і колоди, профнастил, сендвіч-панелі. І у кожного матеріалу своя ціна, своя трудомісткість і міцність. Нарешті, треба враховувати таку ефемерну річ, як зовнішня привабливість. Припустимо, у вас елегантний будинок з білої цегли. Буде виглядати поряд з ним гараж з сірих шлакоблоків?

Відзначимо коротко особливості кожного з матеріалів. Цегла гарний, але він самий трудомісткий. Менш трудомісткі гаражі з шлакоблоків. Гарні газобетон і пінобетон. Блоки з них мають великі розміри, легкі по вазі, у них низька теплопровідність. При невеликому навику гараж з них можна спорудити і самому, не потрібен професійний муляр.

Цілком можливий гараж з дерев’яного бруса. Завдяки тому, що зараз є різні водостійкі просочення, небезпека загоряння буде зведена до мінімуму. Але самий швидкий, отже, найменш трудомісткий спосіб будівництва — це монтаж металоконструкцій із сталі з подальшою обшивкою профнастилом. Якщо не боїтеся холоду, цим можна і обмежитися. Захочеться зробити гараж тепліше — доведеться утеплити стіни. Для цього зазвичай застосовують блоки з жорсткою мінвати з подальшою обшивкою її азбоцементними або цементно-плитами.

І останній «писк моди» — монтаж металоконструкцій з готового набору-«конструктора». У такий набір входять металокаркас, кріплення, несучі та утеплюючі панелі, ворота. Ворота — особлива пісня. Крім звичних всім орних одне — двостулкових щосили використовуються і більш сучасні: секційні — вони зсуваються вгору і укладаються під стелею; ворота підйомні і підйомно-поворотні; ворота з утеплювачем і без, з автоматичним і ручним приводом. Як видно, до вибору воріт потрібно дуже вдумливий підхід.

Як швидко побудувати гараж?

Як і при будь-якому будівництві, левову частку часу займає придбання та доставка на місце будматеріалів. Але якщо брати в розрахунок тільки сам процес будівництва, то найшвидший спосіб — це монтаж металоконструкцій з готового набору. 2 -3 людини — і за кілька днів гараж готовий. В іншому все залежить від кваліфікації і сумлінності виконавців.

І на закінчення. Редакція bestfacts.com.ua вважає, що чим більше часу ви приділите знайомству з різними способами, чим ретельніше проаналізуєте свої можливості (у тому числі і фінансові), тим дешевше обійдеться гараж, тим повніше буде відповідати вашим задумів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: