Як побудувати будинок з газобетону? Газобетонні блоки стали масово застосовуватися в будівництво відносно недавно. Цей матеріал, що відноситься до пористого бетону, порівняно «молодий», проте він встиг завоювати довіру споживачів завдяки своїм хорошим експлуатаційними якостями.

Тим не менш, при будівництві будинків з нього потрібно враховувати ряд важливих особливостей.

Газобетонні блоки: плюси і мінуси

Газобетонні блоки виготовляються з цементу, кварцового піску, води, цементу і алюмінієвої пудри, за рахунок якої відбувається утворення пір. Головним плюсом будинків, побудованих з цього штучного каменю, є їх довговічність: експлуатаційні якості будівель зберігаються приблизно протягом ста років. Крім того, блоки, незважаючи на великі габарити, дуже легкі — їх густота в середньому знаходиться в межах 400-1000 кг/куб. м.

Інші переваги газобетону — це екологічна безпека, морозостійкість, вологостійкість, неможливість розвитку всередині блоків грибка або цвілі, вогнестійкість.

Головним недоліком матеріалу, як правило, називають гігроскопічність. Блоки не пропустять вологу всередину будівлі, але будуть накопичувати її всередині пор, що призводить до зниження їх міцності. Друге велике «але» — схильність до появи тріщин в стінах з газобетону з-за надмірного навантаження. Це відбувається з-за помилок у розрахунках, тому створення проекту будинку завжди потрібно доручати професіоналам. Самонесуча здатність блоків дозволять будувати з них будинки заввишки до трьох поверхів.

І, нарешті, самі по собі газобетонні блоки дешевше цегли та цегли, але дорожче піноблоків.

Як класти газобетонні блоки

Класти газобетонні блоки необхідно заздалегідь зведений фундамент, стрічковий або монолітний. Площа такого будинку бажано не повинна перевищувати 120 квадратних метрів. Підготовка бетонної основи може бути альтернативою створенню спеціального фундаменту.

Кладка стін з газобетону — процес не самий складний, але їх потрібно ретельно вирівнювати

Сама по собі кладка блоків проводиться за допомогою звичайного цементного розчину, мотузки, рівня й схилу. Натягнуту мотузку потрібно використовувати як орієнтир при кладці блоків.

Слід починати класти газобетонні блоки з кутів, і кожні два-три ряди обов’язково перевіряти рівень стіни. У разі зміщення удару кельмою зазвичай досить, щоб вирівняти блоки. Для кріплення потрібні посилені дюбелі, звичайні не підійдуть.

Як і з багатьма іншими ЗБВ, працювати з газобетонними блоками просто і зручно. А якщо забезпечити примусову вентиляцію, то зведені стіни висохнуть швидше.

Оздоблення будинку з газобетону

Хоча посилена теплоізоляція будинку з газобетону не потрібна завдяки його властивостям, з-за вищезгаданою гігроскопічності обробка є необхідністю. З-за цього ж властивості не можна відкладати будівництво даху — її потрібно зробити відразу ж по завершенні зведення стін.

Наружная отделка дома из газобетонных блоков позволит не только порадовать глаз, но и защитить блоки от влаги Після цього стіни захищають зсередини і зовні пароізоляційними матеріалами. У залежності від проекту, може знадобиться і шар теплоізоляційних матеріалів. Зовнішня обробка будинку може бути різноманітною — сайдинг, декоративний цегла, і багато інших типів облицювання.

Редакція bestfacts.com.ua радить використовувати тільки якісні матеріали для будівництва будинків з газобетону, щоб вони радували власників і не доставляли клопоту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: