Навіть у родині круглих відмінників може рости дитина, яка погано встигає в школі. Батькам важливо вчасно виявити причину падіння успішності і проконтролювати, щоб дитина отримала мотивацію до хорошого навчання.

Причини низької успішності

Основними причинами поганої успішності у школяра можуть бути проблеми з його здоров’ям, або проблеми психологічного характеру, які заважають учневі зосередитися на навчанні. Першу проблему визначає лікар, а з другої повинні розібратися батьки.

Низька успішність може бути викликана серйозними проблемами зі здоров'ям або втомою

Потрібно з’ясувати, чому дитина отримує погані оцінки. Якщо це — природна лінь, то її можна перебороти дисципліною, а в разі відсутності мотивації дитині потрібно знайти стимул, завдяки яким він буде хотіти підвищити успішність. Все це можна обговорити з дитиною: без зайвого тиску розпитати про його поведінку в школі і про те, що його турбує в процесі навчання. Можливо, зайва кількість додаткових занять і загальна навантаження стала непідйомним тягарем для школяра, і варто частково відмовитися від них.

Способи підвищення успішності

Щоб дитина почала добре вчитися, доведеться деякий час займатися разом з ним. Це не означає, що ви повинні робити уроки за школяра, але контролювати виконання домашнього завдання, пояснювати незрозумілі предмети – це у ваших силах.

Поговоріть з викладачем того предмета, який важко дається дитині, попросіть його в разі необхідності дати кілька додаткових платних уроків. Намагайтеся творчо підходити до процесу навчання, викликаючи у дитини інтерес до навчання. Наприклад, допомогти можуть цікаві енциклопедії, гіпермаркет знань біологія – всі предмети можна обіграти так, що дитині буде цікаво вчитися. Так як проблема хорошою успішності часто залежить від самооцінки дитини, потрібно попрацювати над нею, можливо, з допомогою дитячого психолога.

Важливість моральної підтримки

Від батьків залежить, наскільки сильно дитина не буде вірити у себе. Це – необхідна умова не тільки для отримання гарних оцінок, але і для того, щоб надалі він міг нормально влаштувати своє життя. Частіше хваліть дитину за кожну хорошу оцінку, а за погані оцінки не критикуйте. Намагайтеся допомогти йому розібратися в собі, але не нав’язуйте свою допомогу, а м’яко пропонуйте її, наполягаючи на тому, що хороша освіта допоможе в подальшому дорослому житті.

Моральна підтримка сім'ї дозволить дитині добре вчитися

Не виключено, що впала успішність викликана нього проблемами у спілкуванні з однолітками чи неприязню до когось із учителів. В цьому випадку потрібно пояснити дитині, що оточуючі не повинні впливати на його відношення до навчання, так як він робить це для себе.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua в разі виникнення проблем у відносинах з однокласниками не можна примушувати дитину самостійно розбиратися з задираками. Хоча і дорослим непросто розібратися з дитячими та підлітковими проблемами, але не має життєвого досвіду школяр однозначно не впорається з ними сам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: