Дуже часто буває так, що в очах деяких обставин, людина відчуває себе дещо гірше, ніж інші люди. Йому здається, що він не перевершує друзів, що йому нема чим похвалитися, немає приводу для гордості за «себе коханого».

Все це в комплексі породжує масу проблем, які вирішити самостійно буває вкрай складно. Тому в цій статті ми звернемо увагу на найважливіші аспекти низької самооцінки та її причини.

Причини низької самооцінки

Спочатку, потрібно зрозуміти першоджерело. Слід скласти для себе список певних причин, реакцією на які стала низька самооцінка і дискомфорт. Для початку, як роблять усі психологи, потрібно згадати дитинство. Особливий інтерес мають становити ті моменти, коли батьки ображали вас несправедливо. Всі ситуації, де звучали фрази «Ти нічим не краще!», «Он, Машка (Петя, Іра) розумниця, а ти…» і так далі. Вам потрібно зосередити увагу тільки на цих фрагментах, а далі скласти повний список причин.

Шукайте причини низької самооцінки у своєму дитинстві

Основою життя людини вважається його дитинство, особливо вік до п’яти років – це той час, коли закладався ваш характер, манера поведінки, звички. З шести років дитина вже все чітко пам’ятає, тому ситуації у вашій пам’яті з’являться однозначно.

Отже, перша причина може бути пов’язана зі школою або дитячим садом. Звучали порівняння на вашу адресу з ким–небудь? Якщо так, то як часто?

Якщо ви пригадали, як мінімум 10 випадків, то перша причина очевидна. Батьки і оточення привило вам комплекси, право на існування яких могло і не бути зовсім.

Виходить наступне…

Перша причина — думка оточуючих і ваша особиста невпевненість у собі.

Підвищити самооцінку допоможуть ваші таланти

Друга причина вельми популярна – наявність кращих іграшок, підручників, зошитів у інших дітей. Якщо в дитинстві ви виявляли, що у когось щось є, а у вас відсутня ви народжували комплекси якоїсь «ущемлення», «обмеженості». Все це мало наслідки, в юному віці у вас почалися проблеми з низькою самооцінкою і відсутністю повагу до себе самого.

Насправді, цих двох приводів вже достатньо, щоб встановити у вас зміни. Оскільки кожна людина індивідуальна в якості прикладу візьмемо дві основні причини.

Позбуваємося комплексів

Коли встановлені причини, потрібно послідовно приступати до рішучих дій. Вам, в будь-якому віці, не можна залишатися з проблемою наодинці. Отже, щоб знову повірити в себе, потрібно постаратися знайти таланти в собі. Бути може, ви вмієте співати, малювати, читати вірші або складати їх. Всі ці вміння, повірте, є не у кожного. А це означає, що ви, виявляється перевершуєте інших людей.

Як підвищити самооцінку — поради психолога Не засмучуйтеся, якщо саме цих талантів немає. Головне шукати їх у собі – і вони точно знайдуться.

Як відомо, низька самооцінка – це придбане явище, тому ви повинні зробити все, щоб не перетворити його в постійну. Звертаємо вашу увагу — головне в подібній ситуації усунути комплекси, навчитися жити без них – тоді життя змінитися.

Як підняти самооцінку?

Способів існує безліч. Деякі здадуться вам дивними, інші – малоефективними. Але поспішаємо нагадати, що вони перевірені, ними користуються у всьому світі.

Способи підвищення самооцінки дуже прості

Порада №1

Почніть робити те, чого ніколи не робили. Нове заняття захопить вас. Так у вас буде менше часу думати і аналізувати. Найчастіше нове заняття захоплює, а комплекси – відступають.

Порада №2

Заведіть собі «Зошит перемог, успіхів, досягнень». Ця книжечка допоможе вам спостерігати за змінами і отримувати більше позитивних емоцій. Тільки не забувайте її заповнювати, тому що кожен день ви робите щось важливе і дуже цінне для себе.

Порада №3

Не думайте про невдачі — і тоді життя зміниться на краще!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: