Ультразвукове дослідження є одним з перших, що призначаються лікарем, дослідженням і одним з найефективніших для виявлення захворювання навіть на самих ранніх стадіях. УЗД нирок призначається для діагностики хвороб сечовидільної системи.

Показання до УЗД нирок

При поводженні з такими симптомами, як часті болі в голові з підвищеним артеріальним тиском, набряклість, болі в області попереку і болючість сечовипусканні лікар після проведення аналізів призначає УЗД нирок.

Показаннями до УЗД нирок можуть бути часті болі в області попереку

Показаннями до проведення такої діагностики також можуть послужити різні удари або пошкодження, болі в області нирок і попереку, розвиток запальних процесів, погані результати сечі. В результаті можуть бути виявлені якісь вроджені відхилення, збільшення нирок, їх пошкодження, поява кіст, пухлин, сечокам’яної хвороби, занесення інфекції і т. д.

Підготовка до процедури УЗД

Дуже важливо перед проведенням даної процедури дотримати певну дієту, що дозволяє вивести шлаки і виключити наявність газів у черевній порожнині. За три дні виключіть чорний хліб, молоко, картопля, капуста, фрукти, солодощі – ті продукти, які спричиняють газоутворення. Для позбавлення від шкідливих речовин в організмі прийміть активоване вугілля, еспумізан. Воліємо легкий вечеря не пізніше 19 годин, після чого потрібно зробити клізму.

Може виявитися необхідним запис лікаря, за призначенням якого проводиться УЗД. Також корисним буде взяти з собою чисту простирадло та рушник.

Як проходить УЗД нирок?

Після того, як на шкіру пацієнта завдано гель на область живота, боків і поперек, фахівець з допомогою ультразвукового датчика отримує зображення на моніторі. В залежності від техніки, зображення буває різним.

УЗД дозволяє швидко і безболісно провести дослідження нирок

Варто зауважити, що дана процедура безпечна, безболісна, робиться на голодний шлунок, але перед обстеженням необхідно випити велику кількість води для наповнення сечового міхура. Процедура може виконуватися як лежачи, так і стоячи, в залежності від підозрюваних патологій.

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що вчасно проведене обстеження допоможе виявити серйозні проблеми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: