Соціальна мережа «ВКонтакте» (ВК) була запущена 10 жовтня 2006 року, і спочатку планувалася, як ресурс для студентів та випускників вишів.

Сьогодні це одна з найпопулярніших соціальних мереж, в якій можна не тільки спілкуватися з друзями, дивитися відео та слухати музику.

«ВКонтакте» - одна з найпопулярніших соцмереж Рунета

«ВКонтакте» став повноцінною комерційної майданчиком, в якій продають і купують, ведуть свій бізнес і корпоративні спільноти. Про те, яким має бути спільнота у «ВКонтакте» для того, щоб люди захотіли до нього вступити, ми поговоримо в цій статті.

Який формат спільноти вибрати?

«ВКонтакте» пропонує 3 формату спільноти: Група. На відміну від публічної сторінки в групі можна розмістити вікі-меню — з його допомогою можна створити більш зручну навігацію по групі: спростити доступ до товарів або зібраними матеріалами.

Приклад каталогу в меню «ВКонтакте»

Паблік (Публічна сторінка). На відміну від групи в паблике є функція «Запропонувати новину». Ще одна перевага — найбільш улюблені користувачем паблики відображаються у людини на особистій сторінці в розділі «Цікаві сторінки». Це дає додатковий трафік в співтовариство.

Зустріч. Цей формат підходить для організації оффлайн-заходів, дозволяючи відстежити яка кількість учасників планує його відвідати. Важливою відмінністю є наявність дати завершення зустрічі, після настання якої з’являється напис «Зустріч завершена». Існування пабликов і груп не обмежена у часі.

Як правильно оформити співтовариство у «ВКонтакте?

Перш ніж запрошувати людей у спільноту, необхідно зробити його красивим, зручним і цікавим. «ВКонтакте» пропонує кілька базових блоків, кожен з них має свої особливості підготовки до просування.

Аватар — зображення розміром не більше 200х500рх в правому куті співтовариства. Основне його завдання — створити настрій, дати зрозуміти користувачам про що піде мова в даному співтоваристві. непоганим рішенням для комерційних груп буде використання логотипу компанії та телефону (з кодом міста), помилкою — розмістити зображення з великою кількістю дрібних деталей.

Як красиво оформити групу ВКонтакте Фотоальбоми. Особливість ВК — відсутність навігацію за альбомами. Це необхідно враховувати, якщо ви плануєте продавати через соціальну мережу. Фотоальбоми — це вітрина комерційної групи. Для того, щоб користувач міг легко орієнтуватися, рекомендують створювати не більше 20-25 штук. Кількість фотографій у кожному не повинне перевищувати 30-40 штук — таку кількість можна без праці перегорнути, запам’ятати потрібний товар і при необхідності повернутися.

Товари. Не так давно «ВКонтакте» розширив функціонал, запропонувавши адміністраторам комерційних груп створювати повноцінні картки товарів, з можливістю швидкого зворотного зв’язку, сортування за ціною і датою оновлення, описом товару. Безсумнівним плюсом блоку є місцерозташування: товари помітні — вони з’являються замість зображень основного альбому. З мінусів можна назвати відсутність вбудованої пакетної завантаження товарів, хоча, дуже ймовірно, така можливість з’явиться в подальшому.

В розділі «Товари» передбачена сортування по ціні

Обговорення. Адміністратори спільноти є можливість задати тему обговорення і в будь-який час модерувати повідомлення учасників. Найбільш важливі теми можна закріпити — вони будуть показуватися поверх інших. В комерційних групах обговорення виносять теми: «Зробити замовлення», «Залишити відгук», «Записатися на заняття», «Задати питання», в некомерційних групах теми часто стають місцем збору тематичної інформації. Наприклад, «Акорди пісень», «Порекомендуй книгу».

Як створити нову тему в блоці обговорень в групі ВКонтакте Вікі-меню дозволяє вбудувати в групу міні-сайт, каталог або зробити лендінгем. Кількість сторінок соціальна мережа не обмежує, тому розмір вашого меню буде залежати тільки від цілей співтовариства, вашого бажання і навичок.

Приклад вдалого оформлення спільноти

Стіна (Мікро-блог). Тут розміщується основний контент групи, є можливість супроводжувати текст картинкою, аудіо-відео матеріалами, додати файл у форматі pdf, doc або, наприклад, fb2. Є відкладений постинг і можливість зазначити географічне місце розташування. Для того, щоб почати просування співтовариства, необхідно зробити близько 20-30 постів.

Дамір Халілов про підготовку спільноти Редакція bestfacts.com.ua рекомендує починати розкрутку групи тільки після завершення робіт по її підготовці. Якщо ви новачок в цьому питанні, можливо, вам буде цікава стаття про те, що таке Social Media Marketing.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: