Сани, як відомо, потрібно готувати ще влітку, щоб потім не робити все похапцем. Однак і поспішати теж не слід: головне — зробити все грамотно, вчасно і якісно.

Будь-яка машина вимагає серйозної підготовки до зими

Тоді зимові поїздки будуть безпечними, а машина довше буде залишатися у відмінному стані. Для автомобільних «зимових процедур» є кілька головних рекомендацій.

Коли перевзувати машину?

Багато водіїв не вчаться на своїх помилках, повторюючи їх з року в рік повторюють. Хтось чекає до найміцніших заморозків і лає страшний ожеледь (добре ще, якщо все обмежиться бурчанням і не призведе до аварії), а хтось пів осені їздить по асфальту на шипованной гумі.

Загальноприйняте правило: міняти літні шини на зимові слід при температурі +5 до +7, яка тримається тиждень. І не варто обманювати себе тим, що це ще дуже тепло: інакше є ризик дочекатися, коли грунт промерзне глибоко і покриється товстою крижаною кіркою. До того ж, якщо ви будете тягнути до останнього», доведеться їхати в шиномонтаж по льоду і вистоювати довгі черги.

Варто підготувати машину до зими заздалегідь

Однак занадто поспішати теж не варто: зимова гума псується і сильно зношується об асфальт, особливо на поворотах.

Якщо ожеледь все ж застав вашу машину не переобутой на зиму чекати відлиги і вирушайте в шиномонтаж, бажано в денний час доби, коли температура вище, ніж вранці або ввечері. До цього часу краще не ризикувати і на час відмовитися від автопоездок.

Взимку потрібно дбати і про стеклах

Де зробити діагностику двигуна?

Краще всього довірити діагностику фахівця. Особливо якщо мова йде про таку процедуру, як діагностика ТНВД дизельного двигуна — цього в умовах гаража не зробити, необхідно сучасне обладнання.

Для цього можна звернутися в будь-який автосервіс: найближчий до вашого дому або той, чий сайт в інтернеті вам найбільше сподобався. Зазвичай в мережі можна відразу уточнити надані автосервісом послуги і ціни на них. Це повинна бути добре обладнана станція технічного обслуговування: можете подзвонити за вказаними телефонам і уточнити, чи вони використовують при діагностиці сканер, стробоскоп, оптичний ендоскоп, газоаналізатори, проводять діагностику двигуна.

Підготовка автомобіля до зими. Поради профі Нехтувати цією профілактичною процедурою не варто, проводити її потрібно хоча б раз на рік. Це дозволить запобігти неполадки і обійтися набагато дешевше надалі ремонтом. Також звернутися до фахівців потрібно негайно, якщо в двигуні з’явилися сторонні шуми, вібрація, якщо збільшився витрата палива, зменшилася потужність або двигун став заводитися з працею.

Навіщо прогрівати машину?

Кожен автовласник знає, що завести машину в мороз буває непросто. Прийнято вважати, що прогрів двигунів (особливо дизельних) в холодну пору року запобігає його сильний знос. Це, дійсно, так, однак є ризик перестаратися в цьому ділі. Сучасним автомобілям з електронною системою уприскування потрібен мінімальний прогрів — близько 30 секунд. Для карбюраторних машин — 1-2 хвилини.

Якщо двигун перегріти, то топливновоздушная суміш переобогатится бензином і почне заливати свічки запалювання. А це, зрозуміло, не піде їм на користь і призведе до необхідності в їх швидкої заміни.

Автоодеяло не дасть машині замерзнути

А щоб двигун сильно не промерзав за ніч, автолюбителі вдаються до допомоги спеціальних автоодеял з негорючих матеріалів: покладене під капот, воно збереже тепло двигуна довше.

Готуй машину до зими правильно! Редакція bestfacts.com.ua радить дбайливо ставитися до свого «залізного коня» і вчасно проходити діагностику, щоб не доводити машину до ремонту. Ми запрошуємо вас познайомитися зі статтею про найбезпечніших автомобілях в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: