Сучасна система освіти відрізняється більшою гнучкістю порівняно зі школою, яку пам’ятають батьки нинішніх дошкільнят. І якщо ще років 20 тому всі діти, які досягли шести років, стрункими рядами йшли в перший клас, то сьогодні батьки мають право вибору, посадити дитину за шкільну парту раніше, або ж дочекатися семи років, якщо поки він ще не готовий до цього. Як же визначити ступінь зрілості свого малюка до засвоєння нових знань в зовсім нових, незвичних для нього умовах?

Як визначити готовність до школи

Насамперед, батькам слід звернути увагу на те, наскільки міцний імунітет дошкільника. Сильний організм в дитячому саду хворіє не більше п’яти-шести разів на рік. У новому незнайомому шкільному колективі першокласник відчуває стрес. І болісний дитина ризикує відстати від однолітків в освоєнні навчальної програми, якщо за станом здоров’я буде пропускати заняття.

Посидючість дитини впливає на те, наскільки складно йому буде вчитися в першому класі

Важливий фактор – посидючість вашого малюка. Дитина має бути до того, щоб протягом уроку зосередити свою увагу на вчителя і виконанні вправ. Оцінити здатність концентруватися на навчальному матеріалі батькам допоможе нескладний тест. Вимовте 10 не пов’язаних один з одним слів і попросіть дитину повторити їх за вами. Повторіть цю вправу п’ять разів. І якщо дитина з кожним запам’ятовує все більше слів, він готовий сісти за шкільну парту.

Що повинен знати дошкільник

Побутує помилкова думка про те, що такі елементарні знання, як рахунок, читання, письмо дитина освоює в школі з чистого аркуша. Однак більшість дітей, прийшовши в перший клас, вже володіють базовими навичками в арифметиці і навіть читання по складах.

Дошкільника потрібно навчити рахунку і читання, щоб він не відставав від майбутніх однокласників

Крім цього, дитина зобов’язаний бути належною мірою самостійним. Знати своє повне ім’я, як звати батьків, хто вони за професією і де працюють, вміти назвати свою домашню адресу. Не боятися переходити дорогу, розрізняти, де право і ліво, вміти переодягнутися без сторонньої допомоги і знати, що шкільна форма для дівчаток і хлопчиків в групі продовженого дня змінюється більш вільним одягом.

Підготовка до школи вдома

Щоб перші дні за шкільною партою не стали для дитини важким випробуванням, привчати до дисципліни його слід заздалегідь. Помічником у цьому стане складений вами режим дня. Корисно буде грати з дитиною в школу, проводячи півгодинні заняття з малювання, письма, ліпленні. Постарайтеся прищепити дитині любов до уроків заздалегідь, і вашу увагу окупитися його бажанням скоріше сісти за шкільну парту і забезпечить високу успішність школяра в майбутньому.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, домашні заняття можна і потрібно доповнити спеціальними підготовчими курсами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: