Бажання перетворити житлові квадратні метри у нежилі може бути пов’язано з різними причинами.

Серед них: і сам ринок, який диктує завищені розцінки на торгові та офісні площі, і бажання людей подорожче продати житло на нижніх поверхах, і прагнення підприємців відкрити новий бізнес, використовуючи максимально економні варіанти його облаштування.

Покупка квартири може стати стартом вашого бізнесу

Шлях ініціаторів процесу не так безоблачен, як хотілося б, але якщо слідувати букві закону, то ідея цілком може бути втілена в життя.

Які є обмеження: долаючи смугу перешкод

Юридичний статус житла регламентується Житловим кодексом РФ (ЖК РФ). Згідно із законодавством, зміна категорії нерухомого майна можлива, якщо приміщення не потрапляє під ряд чітко обумовлених обмежень. Вимоги зазначені у ст. 22 ЖК РФ.

Квартиру можна переобладнати у перукарню

Вагомою перешкодою для зміни статусу приміщення може стати стан об’єкта. Зношеність і аварійність гарантовано виключать цю можливість, але і це ще не все.

Проблемою може стати специфіка майбутнього бізнесу. Не важливо в якому районі розташований об’єкт, що оточують його дорогі будинки або звичайні панельні багатоповерхівки, мешканці завжди будуть проти пожежонебезпечного сусідства, розважальних закладів, похоронних бюро, рибних магазинів, громадських туалетів та інших об’єктів, вносить дисонанс в їх розмірене життя.

Мешканці можуть бути проти нового рибного магазину або закусочної

Як вибрати підходящий об’єкт

Маючи намір відкрити салон краси або магазин, змінивши статус житлової нерухомості, майбутньому власникові варто оцінити об’єкт за наступними пунктами:

— розташування (тільки нижні поверхи житлових будівель);

— окремий вхід (для ізоляції від загального – під’їзного);

— житлоплоща – цілісний масив (не є частиною звичайної або комунальної квартири);

— відсутність зареєстрованих мешканців та обтяження права на володіння майном (оренда або заставу);

— дотримання принципу поверховості (розташування на 2 поверсі і вище можливе за умови виведення приміщень першого поверху житлового фонду).

Кожен з цих пунктів має бути дотриманий, інакше відкрити секонд-хенд, перукарню, булочну або інший об’єкт рітейлу в житловій квартирі за законом неможливо (ст. 24 ЖК РФ).

Переведення приміщення з житлового в нежитлове

Етапи переведення квартири в нежитловий фонд

Щоб уникнути марних витрат і перешкод на шляху до реалізації поставленої мети, потрібно чітко слідувати встановленому порядку переведення зміни категорії житла. Він включає три етапи, кожен з яких вимагає граничної уваги і житейської вправності.

Етап 1. Збір документації власником або його довіреною особою. На цьому етапі також слід звернути особливу увагу на наявність перепланувань. Якщо такі мають місце, то їх слід заздалегідь узаконити. Пам’ятайте, низька ціна на об’єкт — ще не привід робити на нього ставку! Тільки ретельна перевірка квартири допоможе уникнути перешкод і отримати бажаний результат.

Неузаконені перепланування можуть поміщати переведення в нежитловий фонд

Етап 2. Укомплектований належним чином пакет документів повинен бути представлений на розгляд міжвідомчої комісії Департаменту Управління Майном. Тільки ця інстанція вправі дозволити переведення квартири в нежитловий фонд. Підставою того послужить заяву встановленого зразка з вказаною причиною зміни категорії приміщення.

Переведення приміщення з житлового в нежитлове. Поради юриста Етап 3. Процес завершує реєстрація прав власності на нерухомість, яка здійснюється в Управлінні Федеральної реєстраційної служби РФ (УФРС РФ) або в багатофункціональних регіональних центрах (МФЦ) при наявності обов’язкового пакету документів. Працівник установи, який прийняв оригінали або копії документації, обов’язково повинен видати розписку. У ній вказується дата видачі свідоцтва про право власності.

Документи, необхідні для переведення квартири в нежитловий фонд

Визначившись, де краще придбати квартиру для організації своєї справи, потрібно перевірити об’єкт на відповідність перерахованим вище вимогам ЖК РФ і виключити ймовірні причини, які можуть спричинити законний заборону на переведення квартири в нежитловий фонд.

Перед купівлею квартири для бізнесу потрібно зібрати багато документів

У цьому допоможе збір документації для міжвідомчої комісії з використання житлового фонду. Перелік великий і потребує значних витрат часу на збір всіх паперів. Крім заяви з аргументацією перекладу, він включає:

— техпаспорт БТІ з поверховими планом і експлікацією;

— свідоцтво про право власності;

— виписка з будинкової книги, що підтверджує відсутність інших претендентів на право власності;

— технічна експертиза ДЕЗ або відповідальною за управління та експлуатацію будівлі організації та довідка про призначення сусідніх приміщень;

— висновок ДПН (Державний пожежний нагляд) про відповідність приміщення пожежним нормам;

— акт Державного санітарно-епідеміологічного нагляду про відповідність приміщення санітарним нормам;

— установчі документи фірми/організації (для юридичних осіб).

Розраховуючи прибутковість вкладення, також враховують ремонт приміщення

Заходи, що супроводжують зміну статусу приміщення, передбачають звернення в комісію по приватизації і управлінню житловим фондом з метою розрахунку вартості процедури. На цьому кроці, крім паспорта, потрібно посвідчити право власності на квартиру і пред’явити копію виписки протоколу з рішенням міжвідомчої комісії, а також довідку БТІ із зазначенням вартості приміщення до і після зміни статусу.

Далі йде процедура реєстрації власності на нежитлове приміщення. В основний пакет входять: заяву, документи, що підтверджують право власності, квитанція про сплату держмита і папка з БТІ з інформацією про об’єкт. Уточнити повний перелік необхідних документів можна в правовстановлюючої організації.

Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас трохи відволіктися від серйозної теми і почитати про найбільших виграші, які пощастило виграти нашим співвітчизникам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: