У Росії лазні популярні з давніх століть. Легкий пар вважали цілющим, позбавляє від болю і омолоджуючим, а хороші банщики цінувалися не менше будівельників і кузнєцов.

Віник є найважливішим атрибутом російської лазні

Сьогодні багато дачники будують лазню, мріючи про відпочинок після важкої роботи в теплиці і на грядках. Ми ж зібрали поради, які допоможуть отримати максимум задоволення від ширяння.

Аксесуари для лазні

— Віник. Він може бути жорстким або м’яким. Виготовляється з різних порід дерева, наприклад, ялина, дуб, ялівець, береза. Віники можуть бути комбінованими. Також можливе додавання до складу спеціальних лікарських трав: череда, полин, кропива та інші.

— Рушник або простирадло. Можуть виготовлятися з льону, бавовни або будь-яких інших натуральних матеріалів.

Масажні щітки і мочалки для лазні

— Прогумовані тапочки. Вони знадобляться вам для зручності і допоможуть уникнути травми.

— Повстяні шапочки захистять від теплового удару. Вона повинна бути м’якою, приємною для голови і повітропроникною.

Будь пар краще?

З самого початку необхідно засвоїти особливості впливу сухого і вологого пара, а також вибрати той варіант, який вам найбільше підходить:

— Вологий пар дозволяє найбільш ефективно прогріти тіло, причому зробити це з найменшими втратами води. У вологому парильні підтримується відносно невисока температура повітря, випаровування поту з тіла практично не відбувається, тому і прогріється воно сильніше.

Як правильно паритися в лазні з віником — Перевага сухого пара полягає в тому, що він знижує ризик несподіваного перегріву, недолік — в сухий парної підвищується ризик зневоднення.

Лазневі процедури

1. До відвідання лазні рекомендується прийняти теплий душ, голова при цьому повинна залишитися сухою.

2. Спочатку потрібно посидіти на нижній полиці, так як гаряче повітря піднімається нагору, температура знизу набагато нижче. Потім можна пересісти вище. Двох-трьох заходів по 10 хвилин буде достатньо.

У парильні можна отримати тепловий удар

3. Перед тим, як використовувати віник, його необхідно замочити на 10-20 хвилин в теплій воді. Чоловік, якого парять, лягає на живіт, а пустці починає погладжувати його віником. Руху проходять від стоп до голови, потім назад, роблять 3-4 повторення. Завжди рекомендується починати з простого погладжування, поступово збільшуючи силу, і тільки потім необхідно перейти на легкі шльопанці і похльоскування. Закінчується процедури похлестыванием в поєднанні з «компресом», який робиться тим же віником. В кінці ширяння віник застосовується для розтирання тіла.

Як правильно паритися в лазні без ризику для здоров’я і життя 4. У будь-якій лазні потрібно пити багато рідини, причому краще всього води середньої мінералізації.

Заходи безпеки в лазні

— Не рекомендується сидіти в бані довгий час, навіть якщо стан париться хороше. Також категорично не рекомендується різка зміна температури, наприклад, плавання під водою з головою в холодний басейн відразу після лазні.

Банні премудрості: як правильно паритися в лазні — Заздалегідь знімають всі прикраси. Відчувши нездужання, потрібно негайно покинути баню. Також забороняється розпивання спиртних напоїв, до, вчасно і деякий час після паріння.

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що регулярні походи в лазню дозволять зміцнити здоров’я і очистити організм, але тільки якщо здійснювати процедури правильно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: