Кожний виробник або учасник ЗЕД стикається з необхідністю отримання сертифікатів, включаючи сертифікат відповідності. Ця, здавалося б, необов’язкова для отримання папір являє собою символ професіоналізму, поваги до клієнта, орієнтованості на успішний розвиток компанії.

Що таке «сертифікат відповідності»?

Згідно російським законам, в системі ГОСТ сертифікат відповідності є важливим свідченням, що підтверджує відповідність продукту вимогам технічних регламентів, стандартів, зводів правил, та низки прийнятих нормативів. Отримання даного сертифікат проходить в добровільному порядку. Виробники або постачальники самостійно оформлюють цей документ для підтвердження належної якості продукції та її безпеки. Це приваблює покупців, збільшує конкурентні переваги і дозволяє вийти продукту на нові ринки.

Сертифіковані товари більш привабливі для споживачів

Сертифікат потрібно оформляти виключно для тієї продукції, яка не повинна проходить процедури обов’язкової сертифікації.

Документи для отримання сертифіката відповідності

Щоб отримати цей сертифікат, необхідно надати об’ємний список різних документів. В залежності від виду продукції, яка проходить сертифікацію, необхідні документи можуть варіюватися. У пакет базових документів входять:

  1. свідоцтво про постановці на облік у податковій орган, або ІПН;
  2. свідоцтво про реєстрацію (ОГРН);
  3. технічні умови (обладнання);
  4. реквізити;
  5. заявка.

Для імпортної продукції в числі документів необхідно подати контракт на поставку. Якщо продукція виготовляється іноземною компанією, то додатковим документом буде опис продукції.

Сертифікаційні випробування продукції

Перевірки і тести проводяться, щоб оцінити продукцію та присвоїти їй певні характеристик. Комплекс випробувань проходить у випробувальних лабораторіях за спеціальними програмами, заснованих на загальноприйнятою методикою. В результаті випробування підтверджується безпека перевіряються товарів для стану довкілля та життя і здоров’я людини, надійність в результаті впливу зовнішніх факторів і т. д. Перелік випробувань піддається змінам для кожного окремого виду продукції.

Сертифікаційні випробування товарів бувають різними

Висновок експортного контролю ставить вердикт про відповідність деяких видів ввезеного товару заявленим характеристикам. У підсумку може бути два варіанти результату подій – зразок можна використовувати для експлуатації або його використання заборонено. Без випробувань отримати сертифікат відповідності неможливо.

Редакція bestfacts.com.ua відзначає, що товари, які отримали сертифікат відповідності в системі ГОСТ або технічних регламентів, буде користуватися великим попитом, що не мають такого сертифіката.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: