Отримання поліса ОСАЦВ є важливим і серйозним кроком для будь-якого російського водія. За законом страхуватися повинен кожен автовласник, але не всі розуміють, що мова йде про страхування власної відповідальності в разі ДТП.

Сам акронім «ОСАГО» розшифровується як «обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності», і виплати за таким полісом йдуть на відшкодування шкоди, завданої винуватцем дорожньої аварії іншим її учасникам. Виключно у разі доведеної обопільної вини виплати діляться пропорційно, а якщо винуватець аварії один, то він ремонтує особистий автомобіль за свій рахунок. Страхування самого транспортного засобу називається КАСКО і виплачується незалежно від того, винен водій чи ні – але і коштує така послуга набагато дорожче.

Як отримати поліс ОСЦПВ?

Для того, щоб оформити поліс ОСАГО, необхідно звернутися в будь-яку доступну страхову компанію. Завдяки тому, що процедура уніфікована, а тарифи встановлюються урядом, незалежно від конкретного страховика потрібно один і той же пакет документів і однакова плата за поліс. Список необхідних для отримання поліса ОСАЦВ документів включає в себе:

 • заява про укладення договору отриманні поліса, составляющееся в страховій компанії;
 • посвідчення особи, зазвичай – паспорт;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та свідоцтво про право власності на нього;
 • водійські посвідчення всіх громадян, які будуть допущені до керування автомобілем;
 • дійсний талон техогляду або діагностичну карту;
 • попередній поліс ОСАЦВ, якщо він вже виходив.

Деякі компанії дозволяють заздалегідь залишати заявку на поліс ОСЦПВ через інтернет або по телефону, а також заздалегідь надіслати електронною поштою необхідні документи. Але, швидше за все, особисто відвідати офіс страховика все одно треба буде, щоб показати оригінали документів, оплатити і забрати поліс.

Некоторые компании предоставляют услуги получения страховки онлайн, но доверять лучше крупным страховщикам.

Як отримати виплату по ОСАГО?

Хоча отримати поліс ОСЦПВ досить просто, домогтися виплат по ньому – набагато більш складна задача. Водієві, який потрапив у ДТП, важливо не панікувати і не залишати місце події. Спочатку потрібно викликати співробітників ГИБДД, знайти свідків аварії і переписати їх контактні дані. Якщо аварія була невеликою, без свідків можна обійтися, але, в будь-якому разі, їх не обов’язково змушувати чекати приїзду правоохоронців. Потім потрібно зафіксувати пошкодження автомобіля на камеру (наприклад, мобільного телефону). Після цього потрібно дістати поліс ОСЦПВ та зателефонувати до страхової компанії, вказаною на ньому, і заповнити додається до полісу «Повідомлення про ДТП». Після приїзду інспекторів і проведення з ними необхідних процедур потрібно отримати довідку про участь у ДТП форми №748 та копію протоколу про адміністративне порушення, також в ГИБДД буде призначена дата відвідування дізнавача.

Не більше ніж через 15 днів після аварії потерпілому водієві необхідно відвідати офіс страхової компанії – причому тій, в яких він сам отримував поліс. Важливо пам’ятати, що в разі, якщо він цього не зробить, йому законним чином відмовлять у виплаті компенсації. У страховика водій повинен написати заяву про страховий випадок, і прикласти до нього:

 • отримані в ГИБДД документи;
 • водійське посвідчення;
 • паспорт транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
 • довіреність, якщо потерпілий не є власником пошкодженого автомобіля;
 • банківські реквізити для отримання страхового відшкодування.

Поліс ОСЦПВ можна отримати у більшості страхових компаній.

На цьому тяганина не закінчиться, оскільки також треба буде пройти експертизу отриманих транспортним засобом ушкоджень – в кращому випадку. Багато страхові компанії прагнуть мінімізувати виплати або відмовитися платити взагалі, що їм вдало вдається, оскільки часто громадяни не знають своїх прав. Тоді необхідно звернутися до послуг страхових юристів, що спеціалізуються на подібних ситуаціях. Досвідчений юрист по страхових спорах у москві та інших великих містах Росії здатний не тільки змусити страховика сплатити належну потерпілому компенсацію, але і, наприклад, розібратися з регресивним позовом, який може прийти вже після успішного отримання страхових виплат.

Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що акуратне водіння без непотрібного ризику дозволить не тільки уникнути неприємних спорів зі страховиками, але і зберегти життя і здоров’я всіх учасників дорожнього руху.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: