У Російській Федерації нарівні з її громадянами можуть працювати іноземці. Однак, щоб запросити до себе такого фахівця, роботодавцю слід виконати ряд формальностей. Частина з них стосується отримання дозволу на працевлаштування. Втім, закордонний гість не позбавлений права оформити його самостійно.

Кому потрібен дозвіл на роботу?

За існуючими сьогодні правовим нормам обов’язкове дозвіл на роботу потрібно громадянам, які в’їжджають в РФ, маючи на руках візу того чи іншого типу. Крім того, такий документ знадобиться всім висококваліфікованим фахівцям (незалежно від візового режиму з відповідною країною), а також іноземним студентам, які навчаються в російських навчальних закладах на стаціонарі.

Дозволу на роботу в Росії потрібні здебільшого іноземців

Якщо перебування людини на території Росії не вимагає візи, то його працевлаштування здійснюється на підставі патенту. Разом з тим, ряд категорій осіб звільнені від необхідності отримувати дозвіл. До них тепер належать 12 категорій іноземних громадян. Люди, які приїхали з Республіки Білорусь, Казахстану та Вірменії зараз можуть бути працевлаштовані без дозволу або патенту.

Перелік документів для оформлення на роботу

Для того щоб у іноземця була можливість безперешкодно отримати дозволу на роботу в Росії, йому слід підготувати такі документи:

  • заяву;
  • національний паспорт або інший документ, що підтверджує особу;
  • диплом про освіту;
  • медичну довідку;
  • власну фотографію;
  • квитанцію про сплату державного мита, яка становить 3500 рублів.

Дозвіл на працевлаштування житель іншої країни може отримати особисто, так і за допомогою свого роботодавця. Також всю детальну інформацію про порядок оформлення даного документа можна отримати на порталі ZagranGuru/. Там же можна буде задати питання по всіх незрозумілих моментів.

Порядок отримання дозволу на роботу

У Російській Федерації всі питання щодо легалізації трудової діяльності іноземних громадян вирішуються місцевими органами Федеральної міграційної служби (ФМС). Туди з необхідним пакетом документів може звернутись як сам іноземець, так і запросивши його підприємство. В залежності від ситуації та ініціатора оформлення дозволу, строк його видачі становить від 10 до 30 днів.

Процес отримання дозволу на роботу можна полегшити за допомогою звернення в МФЦ

Існує і ще один шлях отримання необхідного документа. Для цього можна прийти в один з багатофункціональних центрів (МФЦ), надають сприяння в отриманні державних послуг. Список багатофункціональних центрів (МФЦ) в Москві можна знайти на сторінці вищезгаданого сайту ZagranGuru. Вибравши необхідний, можна отримати всі його координати, а також схему проїзду.

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що правильне оформлення дозволу на роботу дозволить іноземному фахівцеві не зіткнутися з непередбаченими неприємностями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: