З 2010 року в правилах видачі дозволів на будівництво, проектування, та проведення вишукувальних робіт сталися кардинальні зміни. Тоді ж і виникло питання, що таке допуск СРО?

У зв’язку з виникненням абревіатури, робота на цьому ринку послуг стала більш скрутною. Компанії, що працюють у сфері будівництва, енергетики і інших подібних сфер діяльності, тепер повинні вступати в саморегульовані організації (СРО). Розумність введення нових правил не піддається сумніву, але у деяких організаторів будівельного і дослідницького бізнесу такі заходи викликали нерозуміння.

Навіщо потрібно СРО?

Щоб повністю розібратися в необхідності створення СРО, слід зрозуміти логіку їх виникнення. При повній відповідності з нормами і правилами, встановленими державними стандартами отримання необхідних для продовження роботи документів не представляє особливої праці. Компанії, що виробляють будівництво або інші супутні роботи, стаючи членом саморегулівної організації отримують можливість виконувати свою роботу, гарантуючи якість і професійну підготовку. Будь-індивідуальний підприємець або комерційна структура провідна діяльність в галузі будівництва, проектування або будівельних вишукувань може вибрати організацію, яка видає документи подібного роду.

Фактично державні функції з ліцензування відповідальних робіт перейшли до організацій з саморегулированным управлінням, а державна ліцензія перетворилася на допуск СРО.

СРО дають можливість виконувати роботи в будівельній сфері

Колегіальна відповідальність, що з’явилася в учасників СРО, змушує спеціально організовані комітети більш ретельно розглядати можливості та минулі заслуги претендентів на отримання допуску до робіт у певних сферах. Кожен учасник СРО практично відповідає за дії знову вступають в організацію індивідуальних підприємців або всіляких кооперацій.

Які документи потрібні для отримання СРО?

З появою нових правил будівельні, інженерні та проектувальні компанії отримали значні поступки в оформленні та отриманні дозволів на проведення робіт. Наприклад, тепер, щоб отримати допуск СРО, немає необхідності нотаріального засвідчення. Значно прискорилася і сама процедура оформлення, особливо при повторному отриманні. Крім того, споживачі послуг цих профільних організацій отримали більш надійну гарантію виконання робіт на високому якісному рівні, т. к. професійна відповідальність за надання таких послуг значно збільшилася.

Оформлення необхідних документів включає в себе лише заповнення деяких анкет і проходить за розробленими шаблонами. Для моніторингу діяльності компанії-претендента відбувається збір конкретної інформації про кваліфікації кадрів, види передбачуваних робіт і подібні відомості. Особлива увага приділяється і відгуками про вже закінчених діючих проектах. Рекомендації попередніх замовників також мають велике значення. Споживачі послуг проектних, будівельних та інших організацій після впровадження нової системи можуть розраховувати на якісне виконання робіт, так як професійний рівень підрядників буде підтверджений допуском СРО.

Норми і правила оформлення СРО

Розібратися в тому, що таке допуски СРО в будівельній сфері, допомагає і той факт, що видача такого документа здійснюється тільки після обов’язкового оформлення цивільної відповідальності всього кадрового складу підприємства. Відповідно підвищується і надійність виконання робіт. Стали більш якісними не тільки послуги будівельних і проектних організацій, але і вишукувальні роботи, а також ремонтні та пов’язані з реконструкцією споруд.

Для належного оформлення таких документів розроблено цілий комплекс вимог, критеріїв та правил. Вони обов’язково повинні містити відомості про освіту задіяних кадрів і дані про регулярній переатестації. Контролюється процес видачі допусків СРО державними структурами, постійно проводять аудиторські перевірки. Основні вимоги до кандидатів на вступ до СРО прописані в законі і досить складно відступити від його вимог.

Як краще оформити СРО?

До оформлення допуску слід приступати тільки маючи повний комплект необхідних документів, підготовлений у відповідності з нормами законодавства. Для вступу в СРО існує досить серйозний бар’єр, висота якого залежить від якості роботи претендента, правильності оформлення документів і від думки учасників організованого партнерства, оскільки кожен вступив в СРО несе відповідальність за інших його членів.

Після скрупульозного аналізу зібраних документів та вивчення супутніх рекомендацій фахівцями СРО колегіально приймається схвальне рішення або відмову. Існує можливість перекласти трудомістку роботу по збору і оформлення різних паперів на спеціалізуються в цьому напрямку юридичні компанії.

Редакція bestfacts.com.ua радить до цього питання підійти серйозно і ретельно вивчити дане питання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: