Контроль кондиціонування повітря в приміщення – справа не прибуткова, швидше, навіть кілька витратна. Тим не менш, задуха, пил і спека не плідно впливають не тільки на робочий процес, але і на здоров’я працівників. Зайнятися вирішенням такої проблеми не завадить кожному власнику офісу.

Хороші умови праці

Ні для кого не секрет, що сидіти за робочим столом в задушливому офісі, особливо в жаркий літній час так само відвідування парильні. Так, тільки, навряд чи є в світі люди, які ходять в сауну, щоб попрацювати (не рахуючи самих працівників лазні). Тому вентиляцію офісу не те, що непогано було б зробити – її просто необхідно організовувати. Це значно підвищує продуктивність і знижує стомлюваність працівників.

надходить свіже повітря тримає в тонусі організм. Якщо умови праці для людини не комфортні, наприклад температура вище або нижче норми, задушливе приміщення, то і працездатність знижується, працівник частіше робить перерви в роботі і відволікається на інші речі.

Як влаштована вентиляція?

Існує три види вентиляції: що створюють, обробляють і розподіляють повітряні потоки вентиляції.

Схема вентиляції офісної будівлі

«Творцями» потоків є всіма відомі вентилятори та повітряні завіси. Обробляють потоки повітронагрівачі, -охолоджувачі і -зволожувачі. Роль розподільників беруть на себе повітроводи, діафрагми, різні решітки і клапани.

Природна вентиляція найбільш проста в облаштуванні: вона, практично, не регулюється технічними чинниками, основний упор дає сила і напрямок вітру. Штучна ж вимагає деяких витрат і труднощів в установці, зате на її роботу не впливають фактори навколишнього сліди.

В основу вентиляції входять такі завдання, як обробка та обмін повітря, кондиціювання. З останнім ми розберемося нижче:

Кондиціювання та вентиляція

Відмінність між цими двома словами незначно, але, все ж, є: кондиціонер може бути складовим вентиляції, але вентиляція не може бути складовою кондиціонування.

Більшість кондиціонерів працюють за технологією охолодження повітря. Провокується це тим, що один з елементів вентиляції підключається до холодильного агрегату, наприклад, до конденсаторному або зовнішнього блоку кондиціонера.

Температура повітря і його свіжість дуже важливі для роботи

Часто зустрічаються так звані «Спліт-системи» – внутрішній блок, встановлений безпосередньо всередині приміщення. Злягання таких блоків називається «Мульти-спліт-система». Перевагою такого виду кондиціонерів є можливість дистанційного керування, встановлення температурного режиму, силу і напрямок повітря, час автозапуску і виключення. Крім настінних, існують канальні, колонні, стельові та інші види спліт-систем, які відносяться до «напівпромислових» засобів кондиціонування.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує ретельно продумати план організації вентиляції офісу і виділити кошти з бюджету перш, ніж приступати до безпосереднього її установці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: