У наш час активно розвивається промисловість всіх напрямків. Результатом такого прогресу є величезна кількість самих різних товарів. Для їх зберігання потрібні приміщеннями, в яких створені відповідні умови, що дозволяють зберегти продукцію в цілісності й схоронності протягом тривалого часу. Саме для цього і створюються склади.

Складські приміщення

Склад являє собою приміщення або цілий комплекс, що призначаються для зберігання різноманітних матеріальних ресурсів, а також надання складських послуг. Складське приміщення відіграє важливу роль у накопиченні резервів різних матеріальних цінностей, які використовуються в цілях демпфування коливань обсягів поставок і попиту. Крім того, склад виконує функцію синхронізації швидкостей надходження продукції в системі «виробник-споживач» або потоку товарів у технологічному виробничій системі.

Залежно від цілей призначення виділяє кілька видів складських приміщень: виробничий з транзитно-перевалочним, митний з резервним, роздрібний або оптовий розподільчий, сезонного зберігання з військовими, склади сезонного зберігання, дострокового завозу і комерційні загального користування.

Склад інтернет-магазину Amazon

Щодо умов зберігання відрізняють резервуари зі складами загального призначення, а також спеціалізовані склади-сховища з сейфами для різноманітних небезпечних речовин.

У складських приміщеннях потрібно створювати умови, які будуть найбільш оптимальними для зберігання матеріальних ресурсів. При цьому слід обов’язково враховувати їх фізико-хімічні характеристики. У деяких випадках склади оснащуються обладнанням для розфасовки з упаковкою, тестування якості та ряду інших операцій.

Як працює склад?

На складських приміщеннях здійснюється ретельний контроль за поставками, їх прийом і розвантаження, подальше транспортування товару усередині складу, зберігання матеріальних цінностей. Крім того, там організовують комплектацію згідно замовлення, відвантаження, збір і доставку порожньої тари. Так само контролюється виконання роботи, проводиться відвантаження укомплектованих вантажів і налагоджене інформаційне обслуговування.

Всі функції є взаємозалежними і пов’язаними між собою. Таким чином, можна чітко керувати роботою служби на складі, плануванням і контролем за просуванням ресурсів. Тут варто відповідально підійти до вибору програми обліку товару на складі, його розташуванням.

Яке обладнання потрібно для складу?

Для організації роботи складського приміщення необхідно наступне обладнання: фронтальні, вилочні і автонавантажувачі, штабелер, балканкар, річтраки, а також гідравлічні підйомники, доклевелери, бетоновози з автобетонозмішувачі і складські візки.

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що для надійної роботи складських приміщень необхідно ретельно продумати їх організації і оснастити повним комплектом обладнання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: