Каналізація є найважливішою частиною будинку, тому будь капітальний ремонт починається з заміни каналізаційних труб та інших робіт, пов’язаних з транспортуванням стічних вод. Проводити роботи по каналізації повинні тільки досвідчені майстри, добре розбираються в цьому питанні.

Зовнішня каналізація

До складу зовнішньої каналізації входять очисні споруди, самопливні і напірні трубопроводи. При проектуванні зовнішньої каналізації потрібно виключити повороти і відводи або зробити їх найменш різкими. Монтаж зовнішньої каналізації зазвичай потрібно в приватних будинках або громадських будівельних об’єктах.

Перед початком роботи риється траншея, це робиться вручну або при використанні спеціальної техніки. Для виведення зовнішньої каналізації з приватного житлового сектора найчастіше використовуються полівінілхлоридні труби. Технічна особливість зовнішньої каналізації в тому, що транспортування стічних вод здійснюється за рахунок ухилу труби на кілька градусів. В кінці робіт важливо захистити систему від просідання грунту.

Внутрішня каналізація

Принципом роботи системи каналізації всередині будівлі є те, що від кожної мийки, унітази або ванною стоки потрапляють в головний стояк за відвідного трубопроводу. Іноді потрібно замінити сам вертикальний стояк, іноді – замінити пошкоджені труби. Однак систему внутрішньої каналізації у разі якихось несправностей краще міняти повністю, використовуючи для цього тільки якісні матеріали.

Організація системи водопроводу та каналізації

При прокладці внутрішньої каналізації конструкція з’єднання труб повинна бути оптимальною для того, щоб забезпечити найбільш швидкий і плавний сток каналізаційних вод. Перед початком робіт зі стояком і трубами необхідно перекривати холодну воду, про що слід домовлятися з житлово-комунальними службами. Також якщо ремонт у ванній кімнаті або туалеті робиться з нуля, перед проведенням внутрішньої каналізації слід чітко визначитися, де будуть стояти сантехнічні пристосування.

Труби для каналізації

Для монтажу внутрішньої каналізації можуть використовуватися як чавунні, так і азбестоцементні або пластмасові труби. Однак саме пластикові труби дозволили вивести ремонтні роботи по каналізації на новий рівень. Завдяки герметичності пластикової мережі вона може бути закладена під облицюванням підлоги і стін. Пластикова каналізація засмічується дуже рідко, а також не перемерзає і вартість труб обходиться дешевше.

Останнім часом багато власників квартир віддають перевагу безраструбным трубах, так як така каналізація абсолютно пожежобезпечна і порівняно з пластикової виробляє менше шуму. Вирішальним фактором при виборі виду труб повинна стати ціна матеріалу і робіт.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує звернути увагу на якість матеріалів при проведенні каналізації, а також отримати консультацію фахівців, перш ніж починати роботи самостійно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: