Зазвичай на весілля приходить велика кількість гостей і потрібно догодити кожному, так як саме від настрою публіки залежить успіх заходу.

Існує кілька важливих аспектів, на які потрібно звернути увагу при плануванні урочистості.

Весільний банкет - важлива частина торжества

Складання кошторису банкетної

Насамперед, потрібно визначитися зі списком запрошених гостей. Коли буде точно встановлено кількість запрошених, настає час вибрати приміщення, де буде відбуватися банкет. Там має бути достатньо місця для розміщення всіх гостей. Зазвичай це ресторани або кафе.

У деяких випадках, молоді пари орендують невеликі приватні котеджі або проводять весілля будинку, запрошуючи фахівців з кайтерингу, які організовують заходи та святкові банкети поза ресторанів. Важливо розглянути всі можливі варіанти, щоб вистачило коштів. Для точних підрахунків витрат на весільне торжество складаємо кошторис, в яку будуть входити такі пункти:

— вартість оренди приміщення, яка обговорюється заздалегідь з керівництвом обраного ресторану;

Розрахунок кількості страв та алкоголю для весільного банкету — вартість обслуговування банкету офіціантами. Зазвичай в ресторані не передбачена окрема оплата роботи обслуговування за винятком «чайових», сума яких визначається заздалегідь;

— меню святкового столу. На кожного учасника бенкету важливо розрахувати кількості закусок: 100 грам салату, не менше двох гарячих страв (зазвичай м’ясо і дичина), 3-4 види закусок з розрахунку третину порції на людину, весільний торт – 1 кілограм на 5-6 осіб.

— алкогольні напої з розрахунку 3 пляшки міцних напоїв, 3 пляшки вина і 2 пляшки шампанського на кожні 10 осіб;

— напої для гостей. Якщо весілля проводити влітку, то потрібно врахувати, що потрібно негазована вода крім загальної кількості напоїв. Соки бажано купувати не більше двох видів з розрахунку 1 літр на двох осіб, газовані напої в такій же пропорції. — додатково, при бажанні, розраховуються делікатеси – ікра, осетрина, морепродукти з розрахунку по 15 грам на людину.

— конферансьє чи ведучий, який допоможе провести весілля;

Скільки дитина з’їсть на банкеті — послуги фотографа;

— оформлення залу;

— оренда весільних автомобілів.

Оформлення бенкетного залу

Для весілля бенкетний зал декорують квітами, тканинами і кулями. Багато прикрашають парадний вхід в ресторан різноманітними гірляндами з іменами молодят, що заздалегідь створює особливу атмосферу свята. При необхідності оформити зал можуть допомогти запрошені дизайнери.

Оформлення залу допоможе створити атмосферу свята

Кого запросити на весілля?

На весілля однозначно варто запросити всіх близьких родичів, навіть з якими по ряду обставин ви не спілкуєтеся. Фахівці рекомендують скласти два списки гостей. У перший потраплять ті, хто обов’язково повинен бути на весіллі, у другому — ті, кого ви запрошуєте, якщо люди з першого списку з якихось своїх причин не зможуть бути на святі. Весілля – це прекрасний привід для примирення близьких людей. Намагайтеся уникати друзів, родичів і колег, які володіють конфліктним характером або не помірні при прийомі алкогольних напоїв. Такі гості часто серйозно псують будь-який святковий захід і зводять усі зусилля молодят «на ні».

Запросіть на весілля самих близьких людей

Як правильно розсадити гостей?

У сучасному етикеті існує цілий ряд правил, які необхідно дотримувати. Для того, щоб весілля пройшло гармонійно і гості не розділилися на групи за віком або приналежності до тієї чи іншої сім’ї, потрібно керуватися такими правилами при плануванні місць для посадки гостей:

— чоловіки сідають зліва від дам;

— на край столу сідають тільки чоловіки;

— чергування знайомих і незнайомих людей;

— поруч з молодятами сідають тільки свідки і батьки.

У висновку хотілося б відзначити, що найголовніше на весіллі – це настрій наречених.

Продумайте заздалегідь кожен крок, залишивши останній день перед торжеством, виключно на відпочинок і спілкування один з одним, тоді весілля стане по-справжньому найщасливішим днем у житті!

Як вести себе на банкеті!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: