Самим економічним і зручним паливом для обігріву приміщень є газ. Але він є не в кожному заміському селищі. Тому власники дач і заміських будинків шукають заміну газового опалення.

Дров’яна піч для опалення

Найбільш давнім способом обігріву будинку є використання печі. Цей спосіб зберіг свою актуальність і до сьогоднішнього часу. У печі є свої переваги, а саме:

  • вона швидко нагрівається;
  • витрати на її кладку невеликі;
  • така піч органічно вписується в дизайн заміського будинку.

Дровяная печь может показаться устаревшим методом отопления, но в непростых условиях континентального климата она оправдывает себя Поряд з перевагами, біля печі є і недоліки:

  • піч займає багато місця;
  • для печі необхідно заготовляти дрова;
  • продукти горіння дров небезпечні для людини.

Система опалення на сонячних колекторах

Система опалення на сонячних колекторах є ефективним і екологічно чистою системою, що використовує енергію сонця. Ця система включає колектор, призначений для прийому сонячної енергії, контур теплообміну і тепловий акумулятор. В колекторі під дією сонячних променів відбувається нагрівання рідини, яка по трубах надходить в бак-акумулятор. Нагріта рідина з бака йде по трубах в приміщення і нагріває його.

Сонячні колектори використовують домовласники, піклуються про екологію

Крім рідинних сонячних колекторів використовуються також і повітряні колектори. Такі колектори більш прості за конструкцією, але мають значно менший ккд.

Недоліками системи на сонячних колекторах є залежність її ефективності від природних умов, а також висока вартість.

Опалення заміського будинку електричним котлом

Широко поширене опалення заміського будинку за допомогою електричних котлів. Промисловість випускає електро котли для дому різного типу і різної потужності. Всі вони мають однаковий принцип роботи, при якому в корпусі розміщуються нагрівальний елемент бак з теплоносієм. Для забезпечення необхідного режиму роботи електричного котла є блок управління і контролю.

Електричні котли мають наступні переваги:

  • екологічна чистота;
  • безпека;
  • високий ккд;
  • невеликі розміри.

Недоліками електричних котлів є те, що вони споживають багато електричної енергії, що іноді створює труднощі в сільській місцевості за лімітів на цю енергію. Крім того, електроенергія досить дорога та ціни на неї зростають. Тому при виборі електричних котлів необхідно звертати увагу на те, щоб їх потужність відповідала площі, що обігрівається. А інакше доведеться платити зайві гроші.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує уважно підійти до вибору системи опалення будинку, щоб не зіткнутися з несподіваними незручностями після її установки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: