У сучасних квартирах рідко зустрінеш кімнату, окремо відведену під вітальню. Зазвичай таке приміщення об’єднує в собі не тільки кімнату для прийому гостей, але і їдальню, а іноді і спальню. Якщо ваша вітальня також буде виконувати відразу кілька функцій, потрібно ретельно продумати її інтер’єр.

Як обставити вітальню?

Головний предмет меблів у вітальні – диван. Він призначений для того, щоб гості, які прийшли до вас додому могли відпочити. Але гостям недостатньо посидіти на дивані, та й вам теж захочеться інший раз провести час у вітальні, тому варто подбати про елементи вітальні, які будуть цікаві. Це може бути камін, плазмовий телевізор, полиця з книгами або акваріум. Будь-яка з цих речей привертає до себе увагу і створює затишок в кімнаті. Також не забудьте про журнальному столику, барі з напоями і м’яких диванних подушках.

Варіант дизайну вітальні невеликого розміру

Не варто нагромаджувати вітальню меблями, досить дивана, двох крісел та столу з шаф. Особливо, якщо простір вітальні не дуже велика, то меблі краще вибирати світлих відтінків, і варто використовувати функціональну меблі, що займає не дуже багато місця.

Як розділити вітальню на зони?

Якщо ж площа кімнати дозволяє, то її можна візуально або фізично поділити. Для того щоб зонувати простір використовується два прийоми: перегородки і освітлення. І тим і іншим можна розділити кімнату на декілька зон, які будуть грати певні ролі в кімнаті.

Зонування вітальні стелі та меблів

Наприклад, зона для перегляду телевізора може бути відокремлена від решти простору диваном. Спальна зона зазвичай поміщається як можна далі від входу в кімнату і відділяється або ширмою, або приглушеним світлом. Не бійтеся ставити гіпсокартонні перегородки: вони не зменшать кімнату, а просто зроблять її більш зручною. Навіть звичайний стелаж може служити перегородкою, яка умовно розділити кімнату на дві частини.

Як розставити меблі у вітальні?

Чим більше функцій виконує вітальня кімната, тим важче в ній розставити меблі. Якщо ви купите журнальний столик, то зможете легко перемістити його в потрібне місце без особливих зусиль. Диван та іншу м’яку меблі краще всього розташувати біля стіни.

Габаритну меблі краще не ставити біля вікна, а помістити в кут кімнати. Середину кімнати бажано не захаращувати меблями, щоб по кімнаті можна було легко пересуватися.

Якщо місця мало, купіть у якості сидінь не стільці, пуфи, які можна легко пересувати по кімнаті. Місця для сидіння завжди розташовуються поруч зі столиком. В залежності від форми кімнати предмети меблів можна розставити як по периметру, так і в асиметричному порядку.

На думку редакції bestfacts.com.ua, вітальня кімната повинна бути не тільки затишною, але і задавати стиль всій квартирі. Не варто робити дизайн вітальні, різко відрізняється від усіх інших кімнат.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: