Автомобільна страховка КАСКО повинна у випадку форс-мажору або аварії захищати інтереси автовласника.

Застрахований автомобіль повинен бути відремонтований не залежно від винуватця події. Проте розслаблятися в впевненості, що в будь-якому випадку ви отримаєте грошову компенсацію не варто. Згідно з умовами договору треба дотримати певні юридичні норми і правила, грамотно оформити ДТП, а також своєчасно подати необхідні документи на компенсацію за страховій виплаті.

КАСКО – добровільне страхування

Як оформити ДТП за КАСКО?

У разі аварії треба зупинити автомобіль на місці пригоди, виставивши при цьому знаки аварійної зупинки. Якщо немає потерпілих, спочатку треба викликати співробітників ГИБДД. Щоб отримати страховку, необхідний документ, який відображає обставини події. Рекомендується сфотографувати місце аварії з положеннями автомобілів і пошкодженнями. Важливо також зберегти контакти свідків ДТП.

Співробітники ДАІ зобов’язані задокументувати свідчення учасників аварії та скласти точну схему розташування автомобілів, задіяних у пригоді. Після цього видається повідомлення про ДТП. Необхідно відразу повідомити страхову компанію про аварії, що трапилася.

КАСКО допоможе повернути гроші за ремонт вашого авто

Через якийсь час буде призначена дата проведення зборів учасників ДТП для детального розгляду аварії, на якому буде визначений винуватець події. На зборах треба отримати документи:

— копію Постанови про адміністративне правопорушення;

— довідку про участь у ДТП із зазначенням завданих пошкоджень автомобілю;

— довідку для страхової компанії;

— копію Протоколу, оформленого на місці події.

У чому відмінність КАСКО від ОСАГО?

КАСКО і ОСАГО – види майнового страхування, які оформляються відносно машини. Принциповою відмінністю є те, що КАСКО захищає ваш автомобіль, а ОСАЦВ страхує відповідальність водія на момент ДТП, іншими словами виплати по КАСКО збережуть ваші кошти, якщо потрібно буде ремонтувати вашу ж машину, ОСАГО – береже ваш бюджет від виплат за ремонт чужої машини, в тому випадку якщо ви стали винуватцем ДТП.

ОСАГО і КАСКО. Базові принципи Ще однією відмінністю є те, що КАСКО — добровільне страхування, а ОСАЦВ – ні. Без ОСАГО не можна сідати за кермо. Кожен страховик встановлює свої умови страхування КАСКО (які документи потрібні для оформлення КАСКО можна посмотретьздесь). Строки виплати, тарифи та умови укладення договору ОСАЦВ встановлені Урядом РФ. Кожен автовласник може розрахувати суму платежу за ОСАЦВ заздалегідь.

Як оформити КАСКО без ДАІ?

Згідно з Правилами про добровільне страхування авто, для отримання виплати власник зобов’язаний надати в страхову компанію видану ГИБДД довідку про подію ДТП. Однак можуть бути нюанси, зазначені в договорі КАСКО. Іноді можливе оформлення аварії за евпропротоколу.

У деяких випадках КАСКО можна оформити без ДАІ

В договорі може бути зазначено, що не обов’язково звертатися автовласникові в ГИБДД, якщо розмір заподіяної шкоди не перевищує певну суму. У разі КАСКО бажано не ризикувати виплатою, вивчити договір або звернутися в страхову компанію за консультацією.

Як зекономити на КАСКО?

Зекономити на КАСКО можна різними способами, розглянемо основні:

— Розстрочка платежу — це реальний варіант заощадити гроші. Як відомо, гроші мають тимчасову вартість із-за постійної інфляції.

— Страхування ризику «Збиток» окремо, без Угону» дозволить знизити тариф до 25%. Деякі марки авто у викрадачів користуються підвищеним попитом. Якщо марки вашого авто немає в щорічному списку найбільш викрадаються моделей за даними ГИБДД (МВС), можна не сплачувати страховику зайве.

Страхова компанія встановлює свої строки виплати по КАСКО

— Франшиза підходить для нових автомобілів і для авто зі стажем. Це можливість заощадити на полісі за рахунок різних видів захисту. При оплаті невеликої суми страховки, у разі аварії відшкодовується збиток, починаючи з певної суми.

— Тариф КАСКО 50 на 50 оплачується лише 50% від поліса. При складному ДТП необхідно доплатити решту 50 %. Зате при відсутності ДТП, можна заощадити на тарифі до 50 % вартості.

Чи можна повернути гроші за КАСКО?

Страхувальник має право в будь-який час розірвати договір КАСКО. У деяких випадках є реальна можливість повернути гроші за невикористаний період, заплачені за страховку КАСКО.

КАСКО страхування — приклади страхових випадків Відповідно до закону, отримати гроші при розірванні договору добровільного КАСКО можна у певних випадках:

— продаж автомобіля;

— втрата машини, не підлягає відновленню;

При продажу машини можна повернути гроші за КАСКО

— смерть власника транспортного засобу або страхувальника.

Це загальні правила складного процесу оформлення, отримання страхової виплати. Кожна страхова компанія має право встановлювати доповнення до загальних правил, які є додатком до страхового договору. Редакція bestfacts.com.ua рекомендує ретельно вивчити свій страховий договір.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: