Багато хто відкладає підготовку документів, що стосуються спадкування нерухомості на невизначений час. Але в житті трапляються непередбачувані ситуації, тому краще заздалегідь подбати про всіх юридичних справах. Якщо ви вирішили залишити свою квартиру у спадок, вам варто подумати про юридичну сторону питання як можна раніше.

Заповіт можна складати кілька разів

Кому залишити спадщину

Після смерті власника квартира переходить до особи, яка має право на спадкування. У заповіті ви можете конкретно вказати першочерговість отримання спадщини. Квартира – це досить вагомий капітал, тому при виборі спадкоємця орієнтуйтеся на потреби осіб, які можуть на нього претендувати. Це може бути ваш чоловік, дитина або будь-який інший родич, до якого перейде у власність нерухомість згідно із заповітом, яке ви складете.

Квартиру, як правило, близьким родичам заповідають

Також ви можете залишити спадщину відразу декільком родичам в різних частках власності. Якщо родичів у вас нема, можна залишити квартиру будь-якій особі або організації, інакше вона відійде державі. Ви вправі розпорядитися своїм майном на власний розсуд, навіть якщо збираєтеся написати дуже незвичайне заповіт.

Як правильно написати заповіт При цьому ви можете бути впевнені, що ніхто не позбавить вас права користування житлом до кінця вашого життя. Заповіт дозволяється переписувати на різних людей скільки завгодно разів, але дійсним буде вважатися лише останнє.

Які документи потрібні для оформлення квартири в спадщину

Основним документом для визначення права спадкування є заповіт. Навіть до 30 років доречно замислитися про складання даного документа. Щоб ваші родичі або особи, які ви вказали у заповіті, змогли оформити спадщину на себе, їм потрібно буде мати не тільки свідоцтво про смерть, але і кадастрові документи, а також свідоцтво про спадщину. Якщо квартира залишена не родичеві, то потрібно пред’являти документи, що встановлюють особу, зазначену в заповіті.

Заповіт допоможе ваших близьких уникнути сварок

Порядок складення заповіту

Складати такий важливий документ потрібно з допомогою нотаріуса, також це може бути адвокат по спадковим справам, який допоможе вам з цим питанням. З собою у вас повинен бути паспорт та всі документи, що стосуються власності. Нотаріус посвідчує заповіт і передає вам на зберігання. Якщо ви не впевнені в збереженні документа у себе вдома, ви можете залишити його у нотаріуса, який простежить за тим, щоб воно набуло чинності, коли потрібно.

Заповіт для збереження можна залишити нотаріуса

Чи можна скласти заповіт без нотаріуса

Редакція bestfacts.com.ua хотіла б зазначити, що в надзвичайних ситуаціях роль нотаріуса можуть виконати такі посадові особи, як лікарі, командири військової частини, капітани кораблів, керівники експедиції, начальники місць позбавлення волі, і воно буде мати юридичну силу.

Юридичне питання. Заповіт: оформляти чи ні?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: