Відкриття власного магазину – справа дуже непроста. Вибір тематики, закупівля необхідного товару, найму відповідного персоналу, придумування гарної назви, пошук «прохідного місця», придбання торговельного обладнання – всіма цими і ще багатьма іншими справами неодмінно доведеться займатися.

Між тим власники магазинів, роблячи все перераховане вище, часто дизайну не приділяють належної уваги, а то й зовсім про нього забувають. Вони вважають, що вид магазину – це останнє, що цікавить відвідувачів, і що він не є важливим фактором, що впливає на купівельну активність, але таке судження помилково. Якщо магазин оформлений погано, навряд чи він приверне покупців і буде користуватися у них популярністю.

Поділ магазину

Велика частина території займається не тільки торговим залом магазину, він може складатися також із складських і підсобних приміщень, спеціальних кімнаток для співробітників і пр. Всі такі приміщення повинні бути замасковані, щоб вони залишалися поза зоною видимості покупців, а не кидались їм в очі. Оформлювати магазин слід з урахуванням розташування таких приміщень, а варіанти маскування продумати заздалегідь. Іноді можна цікаво обіграти складні планування. Якщо у вас погано розвинене просторове мислення, то завжди можна скористатися послугами дизайнера, який допоможе грамотно використовувати площі магазину.

Магазин для дітей варто оформити в яскравих тонах і кольорах

Рекомендований фахівцями-маркетологами оформлення магазину передбачає розташування металевих стелажів і полиць з більш затребуваними товарами ближче до вхідних дверей, а полиць з іншими товарами – трохи далі, углиб приміщення. Стелажі, на яких знаходяться лідери продажів і новинки треба також виділити (наприклад, використовуючи світло чи колір), щоб увійшов в магазин відвідувач звернув свою увагу саме на них і неодмінно зацікавився розміщеними на них товарами.

Візуально розділити великі площі можна за допомогою кольору, це в першу чергу стосується до їжі чи одягу. Головне, щоб кольори були підібрані гармонійно і не мали кричущі відтінки, які найімовірніше відлякують потенційних покупців.

Освітлення магазину

В оформленні магазину велике значення має освітлення. Саме правильно організоване освітлення представляє товари на полицях в більш вигідному вигляді. Особливо це відноситься до м’яса, риби та інших продуктів, вид яких повинен бути бездоганно свіжим, а також до ювелірним виробам та іншим прикрасам, краса і блиск яких може бути вдало підкреслена підсвічуванням. Варто зауважити, що правильно «підсвітити» ті чи інші товари не дуже просто, тому краще, щоб цим займалися професіонали.

Якщо вибір освітлення може бути ускладнений певними нюансами, то з вибором торгового устаткування проблем виникнути не повинно. Зараз багато компаній пропонують торговельне обладнання в уже готовому вигляді, серед представлених варіантів можна вибрати максимально придатний для себе. Якщо ж ви хочете, щоб ваш магазин був оригінальним і неповторним, і пропоноване обладнання вам не підходить, тоді можна скористатися існуючою можливістю замовлення особливого обладнання, що відповідає всім вашим вимогам.

Обладнання для торговельного залу

При розстановці стелажів, металевих шаф, диванів та інших меблів пам’ятайте, що покупці не повинні заважати один одному. На випадок очікування деякими відвідувачами магазину своїх компаньйонів, які обирають товар, бажано передбачити кілька диванів, столів, можна також поставити невеликий столик з журналами. Подібний «куточок очікування» особливо актуальний у магазинах, торгуючих чоловічим або жіночим одягом або взуттям, де відвідувачам часто доводиться чекати, поки їх половинка приміряє для себе нову обновку. Крім цього, місця для відпочинку покупців доречні в салонах, де продається косметика.

Приклад торгового обладнання для магазину одягу

Сміливо акцентуйте увагу відвідувачів на ті чи інші товари або групи товарів. Розвішані таблички допоможуть легше орієнтуватися в магазині і знаходити необхідні товари. З допомогою постерів, вивісок та іншого рекламуйте продукцію магазину. І головне – намагайтеся оформити магазин так, щоб покупцям не тільки подобалося повертатися в нього, але і хотілося порадити відвідати його своїм знайомим.

Редакція bestfacts.com.ua радить заздалегідь подумати про зручність покупців і оформляти магазин, орієнтуючись саме на них. Адже якщо клієнтам сподобається, то вони обов’язково повернутися до вас за покупками. Більш детально про оформлення магазинів одягу можна почитати в нашій окремій статті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: