Шкільний куточок. Для чого він призначений? Найбільш важлива особливість стендів у школі – це їх інформативність. Вони демонструють основні відомості про навчальний заклад (розклад уроків, оголошення про спортивні змагання, предметних олімпіадах, заходах тощо), успіхи школярів у позаурочній та навчальної діяльності.

Шкільні куточки просто необхідні для превентивно-правового, патріотичного, екологічного, морально-естетичного виховання. Стенди є своєрідною візитною карткою школи. Дивлячись на них, можна швидко зробити висновок про рівень навчально-виховної роботи та творчий потенціал педагогічного колективу.

Як оформити стенд у школі?

Беручись за оформлення шкільних стендів, необхідно продумати все до найменшої деталі, адже вагому роль тут грає як зміст, так і структура. Необхідно врахувати вікові особливості тих, для кого ці стенди призначені (молодше ланка, середня і старша школа, батьки та інші відвідувачі школи).

Приклади оформлення червоного куточка

Назва стенду повинно бути розбірливим і чітким, також можливе використання підзаголовка. Найбільш важлива інформація повинна бути розташована зліва, менш важлива справа. Це обумовлено особливістю зорового сприйняття людини. Інформація, яку ми намагаємося донести, оформляючи стенд, повинна бути чітко сформульованою і доступною читачеві.

Оформляємо куточок класу початкової школи

Класний куточок відіграє величезну роль у вихованні молодшого школяра, що зумовлено психологічними особливостями дитини цього віку. Він відображає життя класного колективу. Тут повинні бути розміщені основні відомості про клас, успіхи, прагнення та досягнення школярів.

Класний куточок для початкової школи яскравим і барвистим, адже він повинен відповідати віковим особливостям молодшого школяра. Також необхідно, щоб куточок був «живим». Що це означає? Інформація, представлена нашій увазі, повинна періодично змінюватися. Бажано використовувати кишені для стендів, на яких можна розташувати змінні рубрики («Наші досягнення», «Творча естафета», «Вітаємо!», кишенька скарг і пропозицій тощо). Слід пам’ятати, що куточок інформує про всіх сферах діяльності школярів (навчання, спорт, участь в житті школи і класу і т. д.). Краще, якщо оформляти і оновлювати куточок разом з класним керівником будуть діти. Це допоможе згуртувати колектив, розвивати творче мислення та навички групової роботи.

Як оформити вчительську в школі?

Необхідно проявляти творчий підхід в оформленні учительській. І знову-таки важлива роль належить стендів.

Необхідно присвятити один з них методичної роботи. Тут повинні бути матеріали, необхідні кожному вчителю: структура і форми методичної роботи школи, інформація, що допомагає вдосконалювати професійні навички. Також необхідно оформити стенд про кадровій роботі (відомості про атестацію педагогічних кадрів, курси, досягнення педагогічного колективу тощо). Важливо, щоб у вчительському був «Куточок вчителя», де необхідно вказати іменинників, досягнення вчителів, можливі також рубрики «Наш колектив», «Творча майстерня».

На думку редакції bestfacts.com.ua оформлення шкільного куточка – дуже відповідальна задача, до якої обов’язково необхідно підходити творчо. Пам’ятайте, що стенд – це ваша візитна картка!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: