Святкові корпоративні заходи щільно увійшли в життя сучасних компаній і організацій на теренах Росії та СНД. З наближенням новорічних канікул офісні працівники тільки і чекають моменту, коли можна буде скинути, як зміїну шкуру, обридлий строгий діловий костюм і поблистать перед колегами в модному образі. Але розслаблена атмосфера зовсім не позбавляє дорослих, працюючих людей від необхідності дотримуватися правила етикету і, відповідно, одягатися відповідно до дрес-кодом.

Корпоративний дрес-код

Часто організатори корпоративів намагаються позбавити гостей свята від зайвого головного болю і вказують прямо в запрошенні, що саме надіти. Але і ці підказки зазвичай сформульовані у вигляді таких незрозумілих фраз, як «Business Casual» або «Black Tie», а деякі і зовсім придумують свої власні дрес-коди», ще сильніше заплутуючи ситуацію. У такому випадку варто подивитися, де саме проходить захід.

Скажімо, це санаторій або база відпочинку на природі — тоді можна не переживати про пом’ятому піджаку чи зіпсованому плаття: доречна зручна міська одяг в стилі Casual, тобто брюки, джинси, кардигани, светри і так далі. Але не варто шокувати колег появою у футболці з непристойним принтом або сандалях з чорними носками; також, крім конкретно обговорених випадків, виключається спортивний одяг. Костюмована вечірка передбачає, що наряд повинен відповідати заданій темі, але в рамках пристойності: пам’ятаєте, після корпоративу вам і надалі потрібно буде працювати в цьому колективі.

На корпоративі бажано тримати себе в руках

Якщо ж мова йде про неофіційному фуршеті в офісі, або свято в кафе або ресторані, то дрес-код стає досить вимогливим, особливо в залежності від урочистості заходи.

Як одягнутися на корпоратив чоловікові?

Здавалося б, чоловіча святковий одяг не сильно різноманітна, але і при її виборі легко допустити масу помилок. Допустимий для більшості корпоративів класичний темний костюм простіше вибрати, чим смокінг, але він повинен бути правильного розміру і добре сидіти.

Занадто довгі або короткі рукави та штанини, м’яті, обвислі плечі і завернувшийся комір справлять не найкраще враження на оточуючих. Також варто стежити за чистотою сорочки (якої краще б бути не просто білою, а білосніжною) і за тим, щоб шкарпетки ні в якому разі не дозволяли побачити голе тіло, якщо задерлася штанина.

Взуття є ще одним непростим елементом чоловічого гардероба: за правилами хорошого тону, лаковані туфлі виключаються. Дербі або оксфорди темних тонів підійдуть найкраще, і абсолютно неприпустима спортивне взуття. Колір краватки або метелики залежить від невимушеності заходи, але зовсім яскравих варто уникати.

Як одягнутися на корпоратив жінці?

Зазвичай перед гостею корпоративу стоїть непросте рішення: плаття або брючний костюм? І той, і інший вбрання доречний у всіх випадках, крім найбільш урочистих заходів і подій, однозначно мають на увазі елегантне вечірнє плаття до підлоги. Жіночий костюм повинен, як і чоловічий, добре сидіти і підкреслювати кращі риси фігури. Сукня може бути коктейльним і, в ідеалі, довжиною до колін, щоб не сильно сковувати рухи, але і не демонструвати зайвого колег і керівників.

Таке ж зауваження стосується декольте і різноманітних вирізів: в цілому, те, що залишається незримим для співробітників офісу в робочі будні, не варто несподівано показувати їм свято. Хоча у виборі кольору святкового одягу жінки мають більше вольностей, ніж чоловіки, але будь-яка, яка вибрала класичне чорне плаття, точно не промахнеться. Залишиться лише підібрати витончені туфлі і маленьку сумочку-клатч, щоб стати королевою корпоративного бала. Головне-не зіпсувати образ великою кількістю страз, кричущим малюнком на колготках або невідповідному біжутерією.

На думку редакції bestfacts.com.ua, помірність і здоровий глузд допоможуть будь-якому співробітникові офісу не стати модною катастрофою на корпоративі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: