Якщо у вас власний будинок, то опалення в зимовий час року — дуже важливий і суттєвий питання. Головне, прорахувати всю систему і правильно обслуговувати всі вузли опалення.

Як розрахувати потужність котла опалення?

Вибір котла опалення розпочинається з розрахунку його потужності. Основним параметром для розрахунку служить загальна тепловтрата приміщення. Вона залежить від двох факторів: сезонної різниці температур і теплопровідності окремих матеріалів стін, вікон , дверей, підлоги і стелі. Теплоізоляційні властивості будівельних матеріалів описуються величиною опору теплопередачі, яка показує, скільки ватт тепла втрачає матеріал на 1 кв. метр при заданій різниці температур. Дані опору теплопередачі за окремими матеріалами дані в спеціальних будівельних довідниках, де розраховані для середньої температури найбільш холодної тижні в році.

Короткий алгоритм розрахунку:заміряємо площа зовнішніх поверхонь, віддають тепло – знаходимо опір теплопередачі для кожної поверхні – обчислюємо втрати тепла для кожної поверхні – розраховуємо сумарну тепловтрати приміщення. Розрахунок потужності котла істотно спрощують спеціальні програми, які можна знайти в Інтернет.

Як підвищити ккд газового котла?

Вивчення таблиць теплоізолюючих властивостей матеріалів підкаже перший крок для збільшення ККД котла опалення. Наприклад, склопакет знижує тепловтрати вдвічі порівняно зі стандартними рамами. Тому, для початку необхідно знизити тепловтрати приміщення.

Газовий котел опалення

Якщо котел вже пропрацював кілька років,необхідно почистити його від накипу – це допоможе підняти ККД. Зниження теплопровідності магістральних труб, які подають воду в радіатори, та зменшення їх діаметра теж сприяє поставленої задачі. Але якщо потрібно істотне збільшення ефективності котла, то рекомендується заміна на новий, з більш високими заводськими настройками.

Як усунути несправність газового котла?

В основі більшості несправностей котлів лежить недостатня або надмірна подача повітря, поганий контакт термопари, поломка датчика тяги або надлишковий тиск в газопроводі.

Щоб перевірити тягу, досить запалити сірник біля воздуховода котла і переконатися, що полум’я нахиляється до отвору і при цьому зберігає рівний характер горіння. Додатковим ознакою надлишкової тяги служить занадто сильне гудіння при роботі котла.

При заниженій тязі може спостерігатися відрив полум’я від пальника і припинення нагрівання. У цьому випадках достатньо відрегулювати тягу, якщо ж це не допомагає, то перевірити і, при необхідності, замінити її датчики. Відрив полум’я від пальника може бути пов’язаний і з зміною прохідності форсунок. В цьому випадку треба акуратно прочистити їх, у відповідності з інструкцією, а якщо проблема залишилася, то замінити на нові.

Ремонт котлів опалення не варто здійснювати самостійно, оскільки газове обладнання відноситься до категорії вибухонебезпечних, однак власник цілком може діагностувати проблему і виправити її, якщо вона пов’язана з простим налаштуванням обладнання.

Редакція bestfacts.com.ua бажає своїм передплатникам «гарної погоди» в будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: