Будь-святкова вечеря може прикрасити страву з птиці. Якщо не бути банальним, звичну курку можна замінити звичайною і незвичній качкою.

З качки можна приготувати масу смачних страв, які до вподоби будуть відрізнятися, а то й перевершувати курку. Причому, процес приготування не забере багато часу і не вимагає особливих знань і навичок.

Приміром, у католиків блюдо з качки є неодмінним атрибутом святкового різдвяного столу. А от китайська кухня славиться качкою по-пекінськи. У російській кухні теж чимало рецептів приготування пернатих. Але перш за все, треба відправився в магазин за качкою. Можна придбати вже ощипанную качку. Вона вже повністю готова до термічної обробки, і максимальна складність, з якою ви можете зіткнутися — і її потрібно буде тільки розморозити.

Як обскубти качку?

Але справа йде інакше з домашньою птицею. Після забою її необхідно відразу обскубти, інакше через якийсь час пір’я важко буде висмикувати. Варто відзначити, що якщо качку вбили шляхом відрубування голови, то для початку качку підвішують лапами до верху і дають стекти крові. Ця процедура займає 20-30 хвилин.

Існує два способи общипування: сухий і метод попереднього ошпарювання. Перший використовується, якщо необхідно перо і пух для подушок і ковдр. Якщо ж цінність качиного покриву не важливо, то використовують другу методику.

Сухий метод общипування качки

При ошпарюванням качку опускають на хвилину в гарячу воду, але не окріп (70-80 градусів), а після цього видаляють пір’я. Потім птицю підвішують за ноги і якомога швидше общипують. У такого методу є недолік: м’ясо качки червоніє, а пух уже не можна буде використати.

Як обскубти качку? Якщо ви плануєте зберігати биту птицю, то краще використовувати сухий спосіб общипування. Після закінчення процедури видалення пуху і пір’я, приберіть пеньки і пушинки тупим ножем. Якщо на тушку качки присутні залишки пір’я, то їх можна не висмикувати, а просто обпалити на вогні. Приміром, піднести в газовій плиті і потримати над конфоркою. Врахуйте, що тушку качки необхідно постійно перевертати. Перед обпаленням потрібно розправити шкіру, щоб на ній не було складок. Крила треба розгорнути, взятися однією рукою за голову, другий за ноги, розтягнути качку і обпалити над спиртової пальником або газовою конфоркою.

А ось якщо тушка качки волога або обпалення відбувається на коптящем полум’я (від скіпки, сухої соломи, паперу), але тільце варто натерти висівками або борошном. Борошно поглинути вологу і дрібні волоски, які залишилися після общипування, легко відділятися від шкіри і згорять. Кіптява від полум’я швидко змиється водою разом з борошном. До речі, смалити варто обережно, щоб не розтопити підшкірний жир і не пошкодити саму шкіру.

В кінці общипування качку варто обпалити

Є ще один спосіб, не зовсім традиційний, обскубти качку. Для нього слід запастися терпінням, а так само полотняним мішком з досить грубого полотна, а так само праскою.

По-перше, необхідно залити в мішок гарячу воду. Вона повинна залишатися там 10-15 хвилин. Після цього злийте воду і відіжміть мішок, але не сильно. Покладіть тушку качки в мішок і щільно загорніть. На другому етапі слід мішок з качкою пропрасувати добре розігрітою праскою. Процедура займе 5-7 хвилин.

Після цього вийміть тушку качки з мішка і приступите безпосередньо до ощипу. Спочатку треба видалити перо, це робиться вручну, а потім видаліть пух. Та пух і перо потрібно складати окремо. Варто зазначити, що дуже зручно скубти качку, попередньо підклавши під птицю листки паперу.

Процес общипування качки

Качку слід починати скубти з грудей і поступово переходити до шиї і спині. До речі шию, після стікання крові, необхідно обернути газетою. Інакше вона забруднить перо. Втім, цього можна не надавати значення, якщо ви не плануєте його використовувати далі.

Втім, використовуючи мішок з грубого полотна можна обскубти качку ще одним способом. Але для нього знадобиться російська піч, причому не звичайна, а з чавунною поверхнею. Тушку птиці слід загорнути в мішок, який так само був попередньо замочен в гарячій воді. Після цього треба катати мішок з качкою всередині по чавунній поверхні. Це своєрідна альтернатива прасуванню праскою. Але тут головне не перестаратися. Тушка качки може перепариться, тоді шкіра при ощипе буде рватися, і видалити пір’я та пух буде проблематично.

Мисливці радять ще кілька способів. Приміром, щоб не загортати качку в полотняний мішок, можна просто облити дичину окропом. Зробити це вкрай необхідно, оскільки інакше не можна буде витягнути жодної пір’їнки. Якщо часу на дотик зовсім немає, то можна просто обпалити пір’я або ж зрізати пір’я разом зі шкірою. Мінус таких методів в тому, що страви виходити без ароматною і хрусткої скоринки, яка виходить зі шкіри.

Як швидко обскубти качку? До речі, перо може стати в нагоді в побуті. Їм можна заповнити подушки, а от з досить великих пьоришков можна зробити пучок. Він стане в нагоді для змащування борошняних виробів і сковорідок перед випічкою. До речі, наші бабусі користувалися саме цим способом, можливо саме завдяки такому способу їх пиріжки були такі смачні.

Втім, подушки вийдуть м’якше, якщо їх набити не пером, а пухом, який залишився від ощипа. При цьому краще звільнити пір’я від жорсткого стрижня. Це дуже просто зробити руками.

Як обробити качку?

Після того, як тушка качки ощипана, можна приступати до процесу приготування. Качку в першу чергу варто обробити: відокремити м’ясо від внутрішніх органів. А після вже вирішувати, як використовувати качку — цілком або порізати на шматочки.

Перед приготування качки варто витягти внутрішні органи

А от якщо ви для страви використовуєте дику качку, то після ощипа її спочатку потрібно на кілька годин замочити у воді. Це необхідно для того, щоб видалити з дичини болотний запах. Воду протягом декількох годин краще змінити як мінімум один раз.

Перед патранням у птиці відрубують крила, ніжки, шийку і розрізають черевце. Перед тим, як відрубати шию, на ній треба прорізати шкіру і залишити частину її з грудної боку. Це необхідно для того, щоб при заправці тушки можна було заколоти зобную частина і місце відрізу шиї. Ніжки варто відрубувати на 1-2 см нижче п’яткового суглоба, а крила – за перший суглоб.

Потрошити качку варто через розріз на черевці. Видаляти кишечник треба обов’язково, якщо птах буде зберігатися в холодильнику. Віддалений кишечник полегшує процедуру охолодження тушки птиці і часто застосовується в спеку, щоб м’ясо не псувалося.

Як правильно потрошити качку? Всі кишки від зобу до прямої варто витягати через задній прохід. Або через отвір, який спеціально зроблено поруч. Через отвір видаляють шлунок, легені, печінку і серце.

Після цього тушки можна промивати в холодній воді. Як мінімум 2-3 рази. Тушки домашніх тварин повинні знаходитися у воді під час промивання. Інакше вони можуть втратити все екстрактивні і поживні речовини.

Качка з яблуками - найпоширеніше блюдо

на думку редакції bestfacts.com.ua, рецептів, як приготувати качку предостатньо. Можна вибрати страву на будь-який смак. Але головне пам’ятати, качку головне не пересушити. Тому періодично її треба поливати виділяється соком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: