Гусак смажений з яблуками, гусак тушкований з грибами, суп з гусячими потрухами, паштет з гусячої печінки. Уже від самої назви течуть слинки.

Приготувати такі страви не складно. Але спочатку треба розібратися з тушкою гусака – тобто правильно випатрати і обскубти.

Як правильно обскубти гусака?

Гусей, як і качок, рекомендується скубти не відразу після забою, а через 3-4 години. При цьому можна позбавити птицю від пір’я як мінімум двома способами. Після сухого способу тушку можна зберігати в холодильнику, а ось після ошпарювання – краще готувати відразу.

При ошпарюванням гусака опускають в гарячу воду лише на хвилину. При цьому температура води повинна бути близько 70-80 градусів. Після цього пір’я від тушки птиці відходять без праці. Ошпарену тушку підвішують за лапу і як можна швидше общипують. Мінусом такого способу є той факт, що м’ясо після ощипа стає червоним.

Гусака легко обскубти доки він свіжий

При сухому способі гусака краще скубти відразу після забою. Тут головне, щоб тушка ще була теплою.

Спочатку вищипують махові і великі пір’я. Починають з крил, а потім прибирають пух і дрібні пір’ячко до ліктьового згину. Далі переходять до самої тушці. Скубти пір’я необхідно так би мовити «по шерсті». Тобто ривок постійно повинен йти до хвоста. Не варто захоплювати відразу багато пір’я. Від цього шкірка не вийде акуратною, і страви з апетитною і рум’яною скоринкою зі шкіри не вийде.

Після процедури ощипа йдемо разом з тушкою до газової плити і смалимо його над конфоркою. Від цього на гусе пропадуть дрібні пушинки, а саме м’ясо придбає пікантний смак. Опаливая, приділяємо особливу увагу зоні «під пахвами» і під лапами.

Далі обробляємо тушку гусака. Відрізаємо лапки до «племени», крила – по лікоть, а голову біля основи. Для потрошіння біля основи грудей на шийці робимо надріз. Через нього витягується трахея і стравохід. Невеликий надріз в 3-3,5 сантиметра робиться і над заднім проходом. У нього просовуємо руку, захоплюємо серце з легкими і трахею з стравоходом, і акуратно виймаємо через проріз. А далі вирізаємо область заднього проходу і виймаємо з тушки гусака разом з тельбухами. І не забуваємо видаляти залози з статевими органами.

Якщо птицю ви плануєте відразу вживати, то спочатку тушку треба ретельно промити і зовні і зсередини. Після цього потримати півтора години у воді. Це необхідно для того, щоб зник запах дичини. Після такого купання підвішуємо тушку за шию і чекаємо, поки стече вода.

Як швидко обскубти тушку гусака

Втім, такі способи общипування гусей хоч і не затратні, але займають досить багато часу і зусиль. Зробити цю процедуру можна простіше з використанням електроінструментів, які є в кожному будинку. Для цього необхідно взяти дриль або шуруповерт, та придбати в спеціалізованому магазині спеціальну насадку для общипування гуски і качки. Для мисливців – річ просто незамінна. Втім, позбутися пір’я насадка допоможе і будь-якої іншої великої птиці, наприклад, глухарю, тетереву, фазану і страусові.

Обскубувати гусака зручніше за допомогою спеціальних пристроїв

Пристрій це ще в новинку для мисливців. Між тим, воно принципово спрощує їм життя. Обскубувати дичину можна як у польових, так і в домашніх умовах. Така диво насадка працює від переносних пристроїв, а головне, замість звичайних 30 хвилин ощип займе всього 2-3 хвилини. При цьому своєрідну «депіляцію» можна проводити навіть вже остигнула качки або гусака. Варто відзначити, що пух, перо і волоски видаляються відразу з усіх частин тушки – тулуба, шиї, лапок і крил. Мінус такого методу – додатковий час на сортування, при необхідності, пуху і пера.

Машини для общипування гусака в новинку для мисливців

Як краще обскубти домашнього гусака

До речі, пух і перо, є цінним матеріалом для виготовлення подушок, ковдр, курток, а також декоративних квітів та інших різноманітних виробів. Тому мисливцям можна від вторсировини отримати чималу вигоду і додатковий дохід у сімейний бюджет. Гусяче перо по праву вважається найкращим, оскільки відрізняється легкістю, м’якістю, пружністю, міцністю, а так само теплопровідністю і гігроскопічністю.

А отримувати гусяче перо можна не тільки з забитої птиці, але і з живою. Общипують гусей після закінчення несучості. Це доводиться на червень-липень. У гусей як раз в цей час починається природна лінь. І щоб не втратити цінне перо, гусей треба обскубти. Цей процес для самої птиці протікає безболісно, оскільки за старим пером вже лізе нове.

У стаді спочатку звертають увагу на тих гусей, які почали линяти раніше за інших, і починають саме з нього. При цьому варто висмикувати тільки ті пір’я, які вже досить старі. Вищипування не сформувалися пір’я неприпустимо.

Варто відзначити, що перед ощипом гусям треба дати добре покупатися, краще у відкритому водоймищі.

Для зручності обтіпаних і неощипанных гусей потрібно розділити. А всі операції проводити обережно, спокійно і уважно. Варто пам’ятати, що по своїй природі гуси нервові і не терплять скупченості.

Рецепт приготування гусака Обскубування має відбуватися наступним чином. Людина сідає на стілець, кладе собі на коліна гусака, причому спиною вниз і лапами від себе. Лапи ж необхідно зав’язати або притримувати лівою рукою. Правою знімати дрібне перо з нижньої частини тушки. Після цього перевернути гусака на живіт і зняти перо з нижньої частини шийки. Пух в цих місцях знімають не повністю, а лише проріджують. Потрібно не допустити появи оголених місць. Залишаються Не знятими пір’я на крилах, хвості, верхньої частини шийки, стегнах і плечах.

При ощипе шиї гусака тримати ліктем лівої руки. Треба стежити, щоб крила були щільно притиснуті до спини. Птах буде постійно намагатися звільнитися і розмахувати ними. У гусей, тому, можуть з’явитися травми.

Обскубувати треба великим і вказівним пальцями правої руки. За один ощип брати трохи пір’я, щоб не порвати шкіру птиці. Не треба знімати разом і перо і пух. Спочатку ощипывайте перо, а тільки після пух.

До речі, за одну процедуру общипування гуска може дати від 120 до 150 грамів пера і пуху. На півдні країни ощип гусака можна проводити два рази на рік.

Подушки з гусячого пір'я вважаються найкращими

Другий раз припадає на вересень або початок жовтня. Треба пам’ятати, що через 20 днів після відростання пір’я у гусей знову настає часткова линька. При цьому пера на крилах, стегнах, хвості і плечах другий раз не змінюються.

Важливо зазначити, що процес общипування все-таки позначається на поведінці та стані птиці. Але все-таки другий ощип пера в холодну і дощову пору року негативно на гусях не позначився. І навіть відходу птиці після примусової линьки не спостерігається.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: