Для того, щоб перебування в лазні приносило задоволення, треба правильно виконати її внутрішню обробку. Для обшивки лазні найчастіше використовується вагонка з дерева. Будучи природним матеріалом, вагонка відрізняється своєю екологічною чистотою і приємним зовнішнім виглядом.

Обшивка стін лазні вагонкою складається з декількох етапів.

Решетування під вагонку

Перший етап – це решетування стін під вагонку. Якщо матеріал, з якого побудована баня – пиломатеріал обрізний, то решетування з дерев’яних брусків може кріпитися безпосередньо на стіну лазні. При цьому бруски обрешітки кріпляться за допомогою саморізів. При кріпленні брусків обрешітки необхідно контролювати правильність їх установки за допомогою рівня й схилу.

Обрешітка – важливий етап обшивки стін вагонкою

Обрізні пиломатеріали – не єдиний матеріал, що використовується при будівництві лазні. Якщо стіни лазні – цегляні, то для установки брусків обрешітки застосовуються металеві підвіси.

Пароізоляція й утеплення стін

Для утеплення лазні між брусками обрешетування укладається утеплювач – мінеральна вата. Зверху мінеральної вати укладається шар пароізоляції. При цьому шари пароізоляції треба накладати один на одного внахлест, а стики проклеювати скотчем. Крім мінеральної вати на ринку є й інші більш сучасні матеріали для теплоізоляції.

Оздоблення вагонкою

Починається установка вагонки з кута приміщення. Кріплення планок вагонки можна здійснювати цвяхами або кляймерами. Гідність кляймерів полягає в тому, що при такому кріпленні в вагонку не забиваються цвяхи. Тому немає небезпеки того, що вагонка трісне. А також таку вагонку легко демонтувати.

В паз першої встановленої планки вагонки шипом вставляється наступна планка. Вона кріпиться на обшивці. Далі процес повторюється.

Вагонка є традиційним матеріалом для оздоблення бань

Редакція bestfacts.com.ua радить використовувати натуральні та екологічно чисті матеріалами при будівництві лазень і саун, а також запрошує вас познайомитися з тим, як паритися за всіма правилами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: