Нас оточує незліченну кількість виробів з металу. Ми настільки до цього звикли, що надзвичайно рідко замислюємося над тим, який довгий шлях проходить той чи інший виріб, перш ніж його можна буде використовувати за призначенням.

Технологія обробки металів

Під технологією обробки металів мають на увазі спосіб отримання твердих металевих тіл потрібної форми. Однією з найпоширеніших технологій є лиття. Хоча для того, щоб розплавити метал і необхідне потужне обладнання, але все ж литі деталі характеризуються підвищеною міцністю і тривалим терміном служби.

Для з’єднання двох готових металевих виробів в одне ціле найчастіше використовується метод зварювання, який підрозділяється на кілька видів (термічна, термомеханічна, механічна) і підвидів (в повітрі, у вакуумі, під флюсом, в піні, в захисному газі і т. д.) в залежності від конкретного виду металоконструкції та характеру навколишнього середовища.

Металообробка

Різання металів — один з невід’ємних етапів металообробки. Вона здійснюється як за допомогою механічного впливу (розрізання, розпилювання, свердління, фрезерування), так і за допомогою струменя або термічного впливу (газова різка, електрична, газоелектричних, абразивна, гідроабразивне та ін). Обладнання для цієї технології весь час модернізується. Одним з останніх досягнень прогресу є верстат лазерної різки металу, який здатний не тільки розрізати, але в той же час і видаляти продукти розплаву.

Художня обробка металу

Вироби з металу мають не лише промислову цінність. З давніх часів і дотепер його повсюдно використовують для виготовлення різноманітних прикрас. З цією метою вже багато століть використовуються такі методи художньої обробки металу як карбування, фігурне лиття, художнє кування, гравірування та інші.

Художня різання по металу

Спектр цієї продукції досить різноманітний: особисті прикраси з дорогоцінних і кольорових металів, предмети побуту, ковані ворота, паркани і т. п.

Професії, пов’язані з обробкою металу

Якщо ви бажаєте присвятити своє життя роботі з металом, то редакція bestfacts.com.ua радить вам звернути свою увагу на такі професій як інженер, металург, токар, слюсар, фрезерувальник, зварювальник, механік — в залежності від того, який аспект металообробки вас найбільше цікавить. При цьому не забувайте, що наявність вакансій буде прямо залежати від конкретного промислового регіону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: