Рідко можна зустріти людину, якій не приносить задоволення відпочинок на дачі. Але для того щоб цей відпочинок був повноцінним, потрібно докласти багато зусиль до вдосконалення ділянки.

Як облаштувати дачну ділянку?

Після того, як ви стали власником ділянки, складіть детальний план його облаштування. У цьому питанні краще звернутися за порадою до фахівців або просто досвідчених людей. У план потрібно внести всі об’єкти, навіть ті, які з’являться не відразу: штучні водойми, садово-паркові скульптури, плодові або декоративні дерева і так далі.

Наступний крок — прибирання території від сміття та різного мотлоху. Якщо є в наявності будівельні матеріали (цеглу, труби, арматура, шифер), то їх краще визначити в такому місці, де вони не будуть заважати роботі. Після цього можна приступати до облаштування конкретних об’єктів дачної ділянки: альтанки, ставка, городу або саду.

Що посадити?

На це питання неможливо відповісти однозначно, оскільки на смак і колір товариша немає. Все залежить від того, якого результату ви очікуєте. Більшість людей схильні в цій справі до прагматизму і садять плодові дерева: яблуні, груші, абрикоси, сливи, шовковиці, вишні, черешні, а також кущі смородини, горобини, агрусу, малини.

Доглянутий ділянку

Але є й ті, хто садить декоративні дерева, наприклад ялини, липи, верби. Не варто садити на дачі ясени і дуби, оскільки вони дуже сильно розростаються і з часом можуть нести загрозу житлових і господарських приміщень.

Як зробити заїзд на ділянку?

Заїзд на ділянку необхідно заздалегідь спланувати. По можливості він повинен бути досить зручним і широким, а ще краще — з запасом. Це дозволить надалі заїхати на вашу садибу вантажною машиною, оскільки рано чи пізно вам знадобиться пісок, щебінь або послуги асенізатора.

На багатьох ділянках є дренажні канави. Якщо вони перешкоджають заїзду, то виправити це дуже просто. Потрібно прокласти вздовж по дну канави залізну або залізобетонну трубу відповідного діаметру, засипати її землею, а потім запресувати.

Удосконалювати дачну ділянку можна нескінченно. Але не забувайте і про відпочинок! Редакція bestfacts.com.ua бажає вам, щоб ваші спогади про дачі були найприємнішими!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: