Дачу купують або будують для того, одержувати приємні емоції і повноцінний відпочинок. Всім домочадцям тут повинно бути комфортно і затишно, а сусіди мали б позитивні емоції від акуратного, доглянутого виду ділянки і будинку.

Облаштовуємо дачу своїми руками

У першу чергу потрібно влаштувати огорожу. Необхідно продумати, з якого боку буде надійний захист ділянки, а з якою – навпаки, можна відкрити його для сторонніх очей. Як правило, більш глуха огорожа влаштовується з тильної сторони або, якщо будинок стоїть на краю вулиці, з декількох сторін. А фасад будинку можна і показати перехожим, особливо, якщо він оригінально прикрашений.

У будь-якому випадку глуха огорожа захистить вас від сторонніх очей і зробить ваше життя більш приватної. В цьому випадку для побудови паркану можна використовувати дерево і цегла, разом вони створять цікаву фактуру. Якщо ж ви хочете бути більш «відкритими до людей», то в якості матеріалу підійде сітка.

Ландшафтний дизайн для дачі

У ролі огорожі може виступати не тільки паркан, але й кущі, дерева, декоративна сітка, кам’яна кладка. Ще один момент, якщо огорожа встановлюється з боку лісу або річки, звідки йде здоровий, збагачене киснем повітря, не варто робити її дуже щільною.

Територія дачі, як правило, ділиться на город і двір. У дворі є сенс влаштувати дитячий майданчик, якщо є необхідність в ній, розбити клумби, викласти плиткою або каменем доріжки. Сьогодні модно влаштовувати на ділянці серед зелені штучні водойми, фонтанчики, навіть невеликий басейн. А для вечірніх чаювань і зустрічей з друзями поставити веранду.

Як облаштувати веранду на дачі?

Веранда може бути прибудованої до будинку або стояти окремо від нього. Найпростіший варіант – поставити перголу. Так називається ажурна альтанка, складається з каркаса і стінок, виконаних з нещільно збитих між собою дерев’яних планок, і даху. Зазвичай навколо перголи садять в’юнкі рослини, які розростаються і закривають альтанку до даху.

Веранда – більш ґрунтовне споруда. Воно може навіть мати фундамент. На веранді влаштовують літню кухню, яку проводять воду, ставлять мангал з коптильнею, плиту, невеликі шафки з посудом і обов’язково м’які меблі, великий стіл і стільці чи лавки навколо нього. Вашим гостям повинно бути приємно на вашій веранді, що б вони частіше вас відвідували.

Затишна тераса на дачі

Як правило, веранду оформляють за всіма правилами інтер’єру: вибирають стиль, у відповідності з ним підбирають відтінки оздоблювальних матеріалів, фіранки на вікна, меблі, текстиль, декоративні предмети. Доречно і оригінально буде виглядати на веранді плетені меблі. Вона не тільки зручна, але й легка, практична, так як не боїться вологи і забруднень.

Зона барбекю на дачі

На веранді можна влаштувати тільки зону відпочинку, а мангал і піч винести на окрему площадку, яка і буде називатися зоною барбекю. Місце потрібно вибирати з урахуванням правил пожежної безпеки, щоб іскри не потрапили на дерев’яні споруди. Для надійності дерево можна обробити антипіреном. Мангал і пекти встановити на забетонованому майданчику. Дим же не повинен огортати будинок і зону відпочинку.

Навіс над зоною барбекю не обов’язковий, але можна зробити знімний. При пекучому сонці або дощ можна натягувати його, а в прохолодну погоду прибирати.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам чудового відпочинку на вашій дачі в літній сезон.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: