Гра в хокей найбільш відома в північних країнах. Тут вона по своїй популярності перевершує навіть таку знамениту гру, як футбол.

Хокей люблять люди різного віку

Для того щоб навчитися добре грати, треба знати правила. Але які вони, що в них особливого?

Правила хокею

Всі правила починаючому хокеїстові відразу вивчити буде не просто, так як їх досить багато. Для цього необхідна певна практика, бажання, а краще поради тренера. Серед усіх правил цієї гри у першу чергу варто ознайомитися з такими:

— Положення «поза грою» на синій лінії. Нападаючий гравець перетинає синю лінію зони суперника, випереджаючи шайбу.

Хокей потребує уваги від гравців, вболівальників та суддів

— Положення шайби на синій лінії при атаці. Атакуючі гравці знаходяться в зоні суперника. Положення «поза грою» не фіксується, якщо шайба рухається на синій лінії і передається назад вглиб зони.

— Відскік шайби від гравця суперника з перетином синьої лінії. Положення «поза грою» зараховується, якщо шайба перетнула синю лінію, відскочивши від гравця команди, що захищається або його ключки. Ковзани нападаючого гравця повинні бути в зоні суперника.

У хокейних правилах багато тонкощів. Наприклад, кидок шайби в одних випадках може зарахуватися, а в інших ситуаціях — ні. Існує система штрафів, які можуть бути малими, подвійними малими, великими, дисциплінарними. Більш детально ви зможете прочитати про них в окремій статті на нашому сайті.

Справжні вболівальники детально розбираються в правилах хокею

Як швидко навчитися грати в хокей?

Коли людина вміє не тільки стояти на ковзанах, але й впевнено рухається на них по льоду, то йому набагато простіше навчитися грати в хокей. Якщо ж таких навичок немає, то треба спочатку освоїти ковзани. Розгін, віраж і гальмування не повинні викликати складності.

Любов до хокею допомагає долати складності

Після того, як цей етап пройдений, треба вчитися рухатися на майданчику з ключкою в руках так, щоб вона не перешкоджала руху. Тут дуже важливо вибрати правильний хват. При цьому одна рука повинна бути основною, так як вона буде виробляти всі рухи ключкою. Після того, як з’явиться впевненість у ковзанні по льоду, всі ці рухи треба буде навчитися робити у повній екіпіровці.

Можна швидко навчитися грати в хокей? Звичайно, якщо любити цей вид спорту і приділяти заняттям досить часу. Прискорити процес допоможе правильно обрана екіпірування.

Як вибрати ковзани для хокею?

Від правильного вибору ковзанів залежить не тільки зручність руху по льоду. Велику увагу при їх придбанні треба приділити черевиків. Вони повинні надійно захищати ноги від травм. Адже від удару шайбою в голеностоп можна не тільки відчути біль. Може бути пошкоджена кістка. Не варто купувати дешеві ковзани, так як в них часто черевик зроблений з шкірозамінника. Справжні черевики для ковзанів виготовляються з нейлону, а всередину нього вставляються пластикові пластини.

Як роблять хокейні ковзани? Дуже вигідно використовувати і ковзани з термоформовкой, тому що черевики набувають форму ноги. А це означає, що кісточка буде жорстко зафіксована. Адже при грі в хокей можна не тільки отримати болісний удар по нозі ключкою або шайбою, але й підвернути ногу. Треба звернути увагу і на те, як леза приклепані до черевика. У дешевих ковзанах леза виготовляються з простого металу, який швидко тупиться і може заіржавіти.

Вибираємо екіпіровку для хокею

Вибравши ковзани, необхідно подумати і про решту екіпіровці. Адже під час цієї гри можна травмуватися від:

— ударів шайбою;

— ударів ключкою суперника;

— зіткнення з іншим гравцем;

— падіння на лід або на борт ігрового майданчика.

Тому необхідно придбати екіпіровку для захисту голови, рук, тулуба і ніг.

Як правильно одягати хокейну форму Повна екіпіровка хокеїста складається з наступних елементів:

— ключки;

— коньков;

— раковина для пахової області;

— шолома і візора;

— щитків і нагрудника;

— рукавичок і капи.

Крім цього необхідні хокейні шорти, светр і гамаші. А для захисту горла і ключиць — спеціальний нашийник.

Підібравши екіпіровку, вивчивши правила гри і навчившись рухатися по льоду на ковзанах, можна приступати до самої гри. Можливо, в повній екіпіровці буде незручно рухатися в перший час. Але не треба впадати у відчай, так як все це необхідно для отримання повного задоволення від самого процесу гри і захисту організму від травм.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам стати ближче до улюбленого виду спорту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: