Колись професія письменника була оповита таємницею. Зараз з’являється все більше матеріалів про те, як написати роман. Розглянемо деякі поради, які допоможуть почати.

При написанні роману треба пам’ятати, що читання – це рідко лінійний процес. Іноді читач відволікається в якомусь місці тексту на власні думки, іноді читає по діагоналі. Але на початку голів та їх кінцівки увагу звертають завжди. Тому початку і кінцівки повинні бути оброблені особливо ретельно. Вони повинні бути хльосткими, чіткими і абсолютно без зайвих слів.

Коли Ви пишіть, слід мати на увазі, що в романном тексті кожне слово має стояти на своєму місці. Якщо без слова або фрази можна обійтися, то без них обійтися. Все зайве має вирізатися в тексті нещадно. Рівень письменницької майстерності багато в чому визначається тим, скільки бур’янів з тексту прибирається і скільки там залишається. Всупереч розхожій стереотипу, письменництво – це не натхнення, а в набагато більшою мірою постійний щоденний труд і майже ювелірна ограновування тексту.

З чого ж почати писати книгу?

Якщо Ви ніколи не писали великих текстів, то простіше за все почати вчитися на досвіді інших. Для цього слід взяти з десяток близьких Вам за стилем і жанром романів і прочитати кожен по десятку разів, бо засвоєння будь-якої інформації дається тільки багаторазовим повторенням. В даному випадку мова йде про засвоєння романної структури, побудови діалогів, системи образів, мовної стилістики і так далі. Але навіть якщо Ви шанувальник Толстого і Достоєвського, сьогодні свідомість читаючої публіки вже інше – кліпова, нездатне сприймати великі пласти інформації і навіть занадто довгі речення. Тому і Вам доведеться писати по-іншому: яскраво, соковито, але кілька кінематографічно.

Письменник – це, в першу чергу, творець віртуальних світів, захоплюючих і цікавих. Сучасному автору треба витримати велику конкуренцію з телебаченням, комп’ютерними іграми, різноманітною відеопродукцією, тому світи повинні вийти дійсно живими, детально проробленими, «опуклими». В їх просторі читачеві повинно хотітися жити. Написати книгу легко — головне почати.

Левова частка успіху письменника залежить від того, наскільки правильно він обере свій жанр. Але тут треба враховувати, що той жанр, який Вам найбільше подобається читати, необов’язково буде тим, в якому Вам найкраще працювати.

І останнє в цій короткій статті – не бійтеся писати великі тексти. Існує думка, що написання роману – кращий спосіб саморозвитку. Долаючи перешкоди і розвиваючись разом з героями, письменник підвищує свою адаптивність до життя і виходить на новий рівень у всіх відносинах.

Редакція bestfacts.com.ua бажає своїм читачам творчих успіхів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: