Довіреність – це спеціальним чином оформлений документ, що підтверджує право зазначеного в ньому особи вчиняти будь-які дії від імені іншої особи. Можна оформити її не лише нотаріально, а й просто написати від руки. Форма оформлення буде залежати тільки від того, кому документ буде представлятися. Якщо документ потрібен для подання держ. органів, то потрібно тільки завірена нотаріусом форма.

Коли потрібна довіреність на дитину?

Існує багато ситуацій, коли необхідно оформляти довіреність навіть на дітей. Наприклад, якщо ви хочете виїхати разом з дитиною за кордон або відправляєте туди його одного.

При виїзді в деякі країни згоду від обох батьків необов’язково. Тому має сенс уточнити, в яку саме країну ви вирушаєте. Зазвичай довіреність потрібна тоді, коли оформляється шенген. Також дозвіл не вимагається у ті країни, виїхати в які можна без візи. Якщо ж мова йде про країни б. СРСР, то для в’їзду дітей необхідно лише свідоцтво про народження.

Які документи потрібні для оформлення?

Щоб довіреність була оформлена правильно, знадобляться наступні документи: паспорти всіх батьків, свідоцтво про народження, довідка з відділу міліції та свідоцтво про укладеному шлюбі. Іноді може знадобитися згода другого з подружжя в письмовому вигляді, але тільки якщо дитина неповнолітня. Також при оформленні вимагається особиста присутність батьків або опікунів.

Довіреність на дитину дозволяє йому подорожувати з сім'єю в інших країнах

Трапляється, що оформити довіреність дуже важко. Наприклад, якщо батьки давно розійшлися і місцезнаходження другого з батьків невідомо. Зазвичай в таких випадках розшуками займається місцеве відділення поліції. Якщо знайти людину так і не вдається, то видається довідка про те, що він не займається вихованням дитини, а його територіальне розташування невідомо.

Де можна оформити довіреність?

Оформленням різного роду доручень займається тільки нотаріус. Але слід пам’ятати, що видати вам потрібний документ він зможе, тільки якщо будуть пред’явлені всі оригінали. Тому перед походом до нотаріуса обов’язково візьміть не тільки копії, але і оригінальні документи. У деяких країнах вимагається переклад довіреності з мови оригіналу на місцевий. Цим займається бюро перекладів. Вся процедура оформлення займає всього півгодини.

У деяких випадках документи для довіреності потрібно переводити

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що оформлення довіреності на дитину у більшості випадків не представляє великої праці. У разі необхідності улюблене чадо можна відправити в іншу країну з дідусем, бабусею, іншими родичами або з учителями школи (коли мова йде про екскурсійних турах або навчанні мови).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: