Механічні пошкодження цілком заслужено можна розцінювати як одну з найбільш поширених причин, за якими ноутбука вимагається швидка комп’ютерна допомога.

Втім, подібні поломки можуть бути різними – звичайна подряпина на корпусі з точки зору наслідків не порівнянна з розбитою матрицею, наприклад.

Так, дійсно, легкі пошкодження корпусу, такі, як подряпини або сколи пластику вважаються самим незначним втратою і, в принципі, ніяк не впливають на функціональність і працездатність ноутбука. В кінцевому підсумку вони з’являються практично у кожного лептопа – навіть при найобережнішому обігу за рік-другой експлуатації власник комп’ютера дряпає його як мінімум кілька разів.

Падіння - найпопулярніша причина розбитого ноутбука

Набагато більш серйозною проблемою стає повне або часткове руйнування корпусу. Його причиною так само, як і у всіх інших випадках з механічними пошкодженнями може бути падіння ноутбука з висоти, удар або падіння важкого предмета на ноутбук. Рішення проблеми – повна заміна корпусу або заміна його окремих частин (частіше вибір доводиться робити на користь першого варіанту з причини відсутності окремих комплектуючих корпусів у вільному продажу).

Ще одне, досить поширене механічне пошкодження – дефекти матриці екрана. Розбити матрицю можна, або впустивши сам ноутбук, або упустивши щось на ноутбук, або різко закривши кришку лептопа (особливо, якщо в цей момент на клавіатурі лежить забутий олівець або флешка). Втім, поширені також випадки, коли матриця просто продавливалась спертися на кришку ноутбука або сівши на нього, просто не помітивши його на столі, цілком достатньо для того, щоб отримати таку проблему.

До речі, саме тому, фахівці рекомендують тримати стіл, на якому знаходиться ноутбук, хоча б у відносному порядку – як правило, подібні описаним вище неприємності відбуваються з-за того, що ноутбук просто «втрачається» в паперах, які лежать на столі. Зіпсована матриця в більшості випадків не підлягає ремонту, а тому її необхідно міняти, що, як правило, виявляється дуже дорогою процедурою.

Не помітивши ноутбук, на нього можна сісти невдало

Нарешті, ще одним типом механічних ушкоджень є поява внутрішніх пошкоджень на материнській платі, відрив мікросхем та інші, аналогічні цим поломки. Мабуть, подібні проблеми є найбільш складними у вирішенні будь – для цього потрібна якісна діагностика, а також заміна що вийшли з ладу комплектуючих. Внутрішні ушкодження у ноутбуків виникають внаслідок падінь, або сильних ударів. У результаті них лептоп може некоректно працювати, або не працювати зовсім. Чому ще не працює ноутбук можна почитати в нашій статті.

Рекомендації по догляду за ноутбуком

Ноутбук – дуже корисна техніка. Він може прослужити довго, але для цього потрібно правильно за ним доглядати і дотримуватися деяких правил експлуатації. Найбільше шкодить цим пристроям пил. Якщо експлуатувати апарат на вулиці, термін його роботи може скоротитися навіть до року.

Збої в роботі ноутбука можуть бути наслідком забруднення вентиляційної системи. Щоб запобігти цьому, потрібно регулярно прочищати клавіатуру і внутрішній простір апарату. Для цього підійдуть балони, всередині яких стиснене повітря, і «повітродувки» з спеціальної гуми. Можна прочистити ноутбук і м’якою тонким пензликом. Дути на пил не потрібно, інакше апарат може потрапити волога. Щоб видалити бруд, можна використовувати спреї, чистячі рідини і серветки. Купіть комплекс засобів для чищення клавіатури: пензлики, губки та спреї. Вони допоможуть очистити її, не розбираючи ноутбук. Міні-пилососи для клавіатури малоефективні, тому що їх потужність дуже мала.

Поставтеся уважно до очищення екрану. Видаліть летючі частинки балоном зі стисненим повітрям. Після цього спеціальними безворсовими серветками протріть екран. Можна придбати і рідина для протирання. Не використовуйте спиртовмісні підручні засоби. Вони можуть пошкодити матрицю. Краще нанесіть на серветку з мікрофібри або ганчірку без ворсу звичайну воду.

Якщо ви вирішили купити ноутбук з оптичними пристроями, пам’ятайте, що пил для них особливо небезпечна. Не тримайте лоток оптичного приводу відкритим довгий час. Намагайтеся не торкатися руками оптичної системи. Чистіть її спеціальним диском.

Також страшні і низькі температури. Не піддавайте апарат охолодження нижче -10 °С. Від цього псується Li-ion акумулятор без можливості відновлення. Більш низькі температури призводять до розшарування матриці, а пластик, з якого зроблений корпус, стає крихким. Якщо ви гуляли з ноутбуком на морозі, не вмикайте його будинку відразу. Дайте йому прогрітися при кімнатній температурі не менше двох годин.

Не ставте ноутбук на коліна, щоб він не перегрівався, так як вентиляційні отвори і блок з кулером часто знаходяться на днище. Перекривати їх небажано.

Дотримуйтесь ці прості рекомендації, і ноутбук прослужить вам дуже довго.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: